Akçakale’de Demokrasi Nöbetleri Devam Ediyor

Akçakale’de Demokrasi Nöbetleri Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ile milyonların demokrasi nöbeti tüm heyecanıyla devam ediyor. Yurdun dört bir yanında halk sokaklarda. Akçakale’de de halk ilk gün olduğu gibi Demokrasisine sahip çıkmaya devam ediyor.

03 Ağustos 2016 - 14:01

Akçakale Belediyesinin dağıtığı Türk Bayrakları ile 16 Temmuzdan bu yana Meydanlara akın eden binlerce Akçakaleli demokrasi nöbetine devam ediyor. Akşama kadar çalışan gece nöbet tutan binler ellerinde bayraklar ile ‘Darbeye Hayır’ diyor.

Akçakale’de binlerce farklı siyasi görüşten vatandaş Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri ile meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Meydandan sabaha kadar ayrılmayan Akçakaleliler, meydanı kırmızı beyaza büründürürken, sabaha kadar darbe karşıtı sloganlar atarak tek yürek olma mesajı veriyor. Akçakale Belediyesi ise demokrasi nöbeti tutanları yalnız bırakmayarak sabaha kadar kumanya, su ve çay ikramlarında bulunuyor.

Nöbetin 20. gününde vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden dinletilen şiirler, ilahiler eşliğinde nöbet beklerken, terör örgütü FETÖ'ye attıkları sloganlarla da tepki gösterdi. Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçe emniyet müdürü Mahmut Güneş, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Yıldık ve çeşitli STK’ların temsilcileri demokrasi nöbetinin 19. gününde de vatandaşları yalnız bırakmadı.

Kılınan yatsı namazı sonrası Kuran-i Kerim tilavetiyle ve Suriyeli ilahi gurubunun seslendirdiği ilahilerle kendilerinden gecen vatandaşlar birlik beraberlik ve tek vatan sloganları atarak demokrasisine sahip çıktı.

Meydanları bir gece dahi olsun boş bırakmayan Akçakalelilere minnettar olduğunu dile getiren Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın belirttiği 7 Ağustos tarihine kadar nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz İnşallah. İki haftada ülkemizde öyle bir yapısal dönüşüm başladı ki yüzyılda yapacağımız dönüşümü iki haftada yaptık. Artık ülkemiz dünden daha güçlü. Milli irade, demokrasi ve cumhuriyetimiz daha güçlü. Bu millet, seçtiği lideriyle, seçtiği hükümetiyle, geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecek. 15 Temmuz Türk demokrasi tarihinde bir devrimdir. Öyle hafife alınacak bir gece ve devrim değildir. Türkiye mazlum milletlere ilham olmaya devam edecektir.

Bu haber 13775 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu