Akçakale Demokrasiye Sahip Çıktı

Akçakale Demokrasiye Sahip Çıktı

Türkiye'nin terörle mücadele ettiği bir süreçte Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grubun kendi vatandaşına silah doğrultması, demokrasiyi askıya alma ve seçimle iş başına gelmiş hükümetimizi devirme girişimi nedeniyle Akçakaleliler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkın emri üzerine sokaklara döküldü.

16 Temmuz 2016 - 14:05 - Güncelleme: 16 Temmuz 2016 - 14:53

Akçakale Belediye Başkanının öncülüğünde sokağa çıkan 5 bin vatandaş Akçakale İlçe Emniyet müdürlüğünün önünde toplantı. Akçakale Belediyesine ait iş makineleriyle askeriyeni önü kapatılırken vatandaşlar ise İlçe emniyet müdürlüğü önünde güvenlik çemberi oluşturdu.   
Güvenlik önlemlerinin artırıldığı ilçede sınır kapısı kapatılırken vatandaşlar Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ile camide faraşsa okuyup teşbih çekerek şükür namazı kıldı.
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, ikinci bir emre kadar sokakları boşaltmayacakları belirterek şunları söyledi;
“Akçakele Türkiye’ye ve demokrasiye sahip çıktı. Demokrasiyi sarsacak her türlü eylemlere karşıyız. Akçakaleliler olarak gün boyu sokaklarda güvenlik çemberi oluşturduk. Vatanımızı yalnız bırakmadık. Rabbim ülkemize ve milletimize zeval vermesin.”

 

Bu haber 14689 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu