Akçakale’den Yükselen Ses: Yollarımızı Yapın

Akçakale'den Yükselen Ses: Yollarımızı Yapın

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Dibek, Mermer ve Ozanlar grup köy yolları bölgede oturan köylüleri bezdirdi. Köylüler yollarının bir an önce yapılmasını istiyor.

05 Temmuz 2017 - 15:34

Şanlıurfa'ya 30 kilometre uzaklıkta bulunan Akçakale'nin Mermer, Dibek ve Ozanlar köy yolları bir an önce yapılmasını istiyor. Akçakale yolundan Ozanlar köyü kavşağından itibaren yaklaşık 8 kilometrelik güzergah yaklaşık 1 yıldır yapılmayı bekliyor.

Yetkililere dilekçe verdiklerini dile getiren Halil Didin, bu yol güzergahında 8 yıllık eğitim veren okullar var. En çok o okullarda okuyan öğrenciler ve öğretmenleri şikayetçi. Bir an önce bu yolların yapılmasını bekliyoruz." dedi.

Taşkınlar köyünden farklı bir yolun olduğunu aktaran köylüler, o yolda yaklaşık 15 kilometre daha uzak. Köy yolunu yapacağız diye bazı yerlerde asfaltı söktüler, Köyün güney kısmını  da söktüler yani alternatif yoldan da gelseniz bile Dibek için 2 km Mermer için 4 Ozanlar için 6 km lik güzergah yine sökülmüş asfalt var. Yazın tozdan kışın çamurdan rezil olduk. Bu çukurlardan arabalarımız gitmiyor. Araba tamir ücreti ödemekten bıktık usandık." diye konuştu.

Halil Didin Bildirdi

Bu haber 9255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu