Balıklıgöl Şantiyeye döndü

Şanlıurfa'nın gözde mekanı Halilürrahman Balıklıgöl Platosunda devam eden inşaat çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Dergah çarşısından Balıklıgöl'e iniş merdivenlerini sökerek izolasyon yaparken, Vakıflar Müdürlüğü Halillürrahman Cami ve çevresindeki odaları onarıyor. Rızvaniye Camiinde de Tuvaletler yenileniyor.

Yaklaşık 1 aydır devam eden çalışmalarda Dergah Çarşısından Balıklıgöl'e iniş merdivenleri sökülerek izolasyon çalışmaları başlatılmış. Balıklıgöl Halillürrahman Camii çökme nedeniyle 2 yıldır kapalıyken, Büyükşehir Belediyesi Balıklıgöl'ün de çökmesini engellemek için bir dizi tedbirler alıyor. 

Burada Halillürrahman Camiine giriş yolundaki kemere Vakıflar Bölge Müdürlüğü Branda asarak buraya tahta ve brandadan kapı yaptı. Aynı şekilde Göl Caddesinden girişe de bir kapı yapan Vakıflar Müdürlüğü çalışma sırasında burayı ziyarete kapatıyor. 

Rızvaniye Vakfı ise Camii içinde bulunan ve yıllar önce yapılan tuvaletleri yıkarak yenisini yapıyor. Dergah Platosunda hummalı bir çalışma yürütülürken, turistler sıcağa rağmen ziyaretini sürdürüyor.