Başkan Çiftçi, Demokrasi Gazisini Ziyaret Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, darbe girişimi sırasında İstanbul'daki halkın direnişe katılarak yaralanan Birecikli Cuma Zor'u baba evinde ziyaret etti.

Gaziye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Çiftçi, "Türkiye şehitlerimiz ve gazilerimizin destansı mücadelesi sayesinde ayakta" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, beraberinde Halfeti Kaymakamı ve Vekaleten Birecik Kaymakamlığını yürüten Mutlu Köksal, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul'da yaralanarak baba ocağı Birecik'e getirilen 19 yaşındaki Cuma Zor'u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanlara Çıkın' çağrısı üzerine evinden çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne giden ve buradaki direnişe katılan Cuma Zor, yaşanan saldırı anında ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. İlk tedavisi İstanbul'da yapılan Cuma Zor, ardından ailesinin gözetiminde Birecik ilçesine getirildi.

Tedavisine ilçede devam edilen 19 yaşındaki genç hayati tehlikeyi atlatırken, Zor ailesini evinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gazi Cuma Zor'u tebrik ederek kendisi ile gurur duyduğunu söyledi.

Aile ile bir süre görüşen Başkan Nihat Çiftçi, darbe girişimi karşısında halkın iradesini teslim etmediğini ve Cuma Zor gibi nice kahramanlar sayesinde ülkenin bölünmez bütünlüğünün bir kez daha düşmana hatırlatıldığını söyledi. Ziyarette Başkan Çiftçi, ayrıca 15 Temmuz gecesi yaşamını yitiren şehitler için de Allah'tan rahmet tüm gazilere de geçmiş olsun dileklerini yeniledi.

CUMA ZOR, "HER ZAMAN DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ"

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Birecikli Gazi Cuma Zor ise ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, olası benzeri bir olayda yine hiç tereddüt etmeden devletinin yanında olacağını söyledi.

Zor, "5 Temmuz gecesi saat 12'den sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından hemen sokağa çıktım. Sokaklar bayraklarını ellerine alan çok sayıda insan ile doluydu. Biz de çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediyesinin önüne çıktık. Orada asker üniforması içerisindeki FETÖ'cüler gelerek bizlere ateş etmeye başladı. Ama biz geri gitmek yerine ileri gitmeye çalıştık. Yanımda 5-6 kişi vuruldu, yine korkmadık. Bana o saldırı anında bir tane kurşun isabet etti. Sol boşluğumdan yaralandım, dalağımı kaybettim. Tüm bunlara rağmen devletimin ayakta olduğunu, milletimin kendi iradesine hala sahip çıktığını görmek beni çok mutlu ediyor" dedi.