Çelik: Darbeciler İdamla Yargılanmalı

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik idam cezasının çıkarılmasını isteyerek "İdam cezasını biran önce çıkarın ve uyuşturucu madde satanları da idam cezasına dahil edin" dedi.

Demokrasi Nöbetini Yeşilay Üyeleri ile birlikte tutan Muharrem Çelik 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından vatandaşların sık sık kendisine Fethullah Gülen'in bağımlı olup olmadığını sorduğunu hatırlatan Çelik "15 Temmuz'da darbe girişimde bulunan vatan haini ABD ve Siyonist ve haçlıların maşası olan FETO ile ilgili halk bana sık sık şu soruyu soruyor. Bunun göz altları neden şiş ve morarmış, uyuşturucu bağımlılığı ile alakası var mı? Bende bu kişinin her açıdan bağımlı olduğunu size söyleyebilirim diyorum. Bu kişiyi ruh hali bozuk Avrupa bağımlısı, darbe bağımlısı, çıkar bağımlısı olarak görüyorum, onun için bağımlı kategorisine koyabiliriz. Ayrıca uyuşturucu madde kullanabileceği yönünde de kanaatlerimde var. Çünkü; bağımlılar krize girdiği anda istediğine ulaşmak için her şeyi yaparlar. Bu kişide muhtemelen böyle bir durumdadır" dedi.

Darbe girişiminde bulunanların tamamı için idam cezası istediklerinin altını çizen Çelik "Şimdi bu kişi ve buna hizmet eden örgütünün ele başlarının idamını istiyoruz. Bu tür bölücü örgütler aynı zamanda gençlerimize de uyuşturucu madde satarak zehirlemektedir. Bir kez daha meclise seslenerek idam cezasını biran önce çıkarın ve uyuşturucu madde satanları da idam cezasına dahil edin" ifadelerini kullandı.