İdo: Urfalı Gibi Davranmayabilirim

Son teklisi 'Ya da Boşver'i müzikseverlerin beğenisine sunan İdo Tatlıses, kendisine söylenen 'Urfalısın Urfalı gibi davran' sözlerine 'Urfalıyım ama Boston'da okudum. Ayrıca Urfalı gibi davranmayı da bilirim' diyerek cevap veriyor

İDO Tatlıses’le ilk albümü ‘Sonsuz Teşekkürler’ için bir araya geldiğimizde doğal, komik ve kendine güvenen biri vardı karşımda. Üç yıl sonra bu kez yeni şarkısı ‘Ya da Boşver’i konuşmak için bir araya geldik. Tatlıses’teki tek değişim geçen yıllarda edindiği tecrübe olmuş. Yeni bir albüm hazırlığında olan genç şarkıcıyla yeni projelerini baba İbrahim Tatlıses’le ilişkisini konuştuk...

- ‘Ya da Boşver’le ilgili nasıl tepkiler aldınız? 
Çok güzel tepkiler aldık. Şarkı Derya Uluğ-Asil Gök şarkısıydı. Bu şarkıyla birlikte 5 şarkı daha almıştım. Eğer menajerimden izin alabilirsem bir albüm yapmak istiyorum. Kendi yazdığım ve arkadaşlarımdan aldığım şarkılar da var. Albüm hazırlıkları devam ediyor.
‘EN İYİSİNİ YAPMAK İSTİYORUM’ 
- Herkes teklilerle devam ederken siz neden albüm yapmak istiyorsunuz? 
Albüme koyduğum şarkılarla alakalı. Ben yaptığım zaman en iyisi olsun istiyorum. Albümün güme gideceğini düşünmüyorum. 
- Konu siz olunca insanlar daha keskin bir yargıda bulunuyor... 
İlk başlarda sallayanlar vardı. Şimdi bakıyorum o sallayanlar da dönmüş. İnsanlar şöyle düşünüyor, ona üzülüyorum: “Urfalısın Urfalı gibi davran.” Niye? Urfalıyım ama Boston’da okudum. Ayrıca Urfalı gibi davranmayı da bilirim.
‘TATLISES SOYADI BANA KALİTE KATIYOR’ 
- İnsanların sizinle ilgili önyargısı kırılmaya başladı. İbrahim Tatlıses’in şarkıcılağa soyunan oğluyken, Tatlıses’in şarkıcı oğlu oldunuz. 
Bir dahaki aşamada sadece İdo olacak. İnsanların gözünde birey oldum ama İbrahim Tatlıses’in oğlu olmak da sonsuza kadar kalabilir. Bana kalite katıyor. 

- Dilan Çıtak’la ilişkiniz ve en başından beri onu kabullenmeniz insanlar tarafından takdir edildi... 
Aslında ben olması gerekeni yaptım. O zaman görüşmemiz insanlara farklı gelmiş olabilir. 
- Anne aşkınız hep göz önünde. Onun gibi birini aradığınızı söylemişsiniz... 
Annemi çok seviyor ve babamdan bile kıskanıyorum. Bir arada oldukları dönemde yaşım küçük olduğu için nasıl bir hayat yaşıyorlardı bilmiyordum. Şimdi baktığım zaman annem babamı o kadar güzel taşımış ki. Ben de annem gibi bir kadın bulsam da evlensem keşke.
- Tanınan ve popüler bir erkek neden yalnız kalır? 
İyi anlaşabildiğim birini bulamadıktan sonra istediğim kadar popüler olayım. Doğduğumdan beri kameraların karşısındayım. 21 yaşında mesleğe başladım. Herkes gibi benim de ilişkilerim oldu. Bu yaşlardan sonra iyi anlaştığım, bir şeyler anlatabildiğim biri olsun istiyorum. haberturk