Karaköprü Belediyesinden O İddialara Yanıt

Şanlıurfa'da Darbe girişimine karşı vatandaşların gerçekleştirdiği demokrasi nöbetine katılan Nihat Hatipoğlu hakkında ortaya atılan iddialar Karaköprü Belediyesi tarafından yalanlandı.

 Karaköprü Belediyesinin davetlisi olarak Kente gelen ve Topçu Meydanında vatandaşlara hitap ederek gönülleri fetheden Nihat Hatipoğlu'nun yüksek bir meblağ alarak katıldığı yönündeki iddialar Karaköprü Belediyesi tarafından yanıtlandı.
Hatipoğlu'nun herhangi bir ücret almadan Şanlıurfa'ya geldiğinin altı çizilen açıklamada şöyle denildi. “Kamuoyunda Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu hakkında ücret aldığı yönünde çıkan söylemlerden dolayı bu açıklamayı yapmak zaruri olmuştur...
Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu, Diyarbakır’daki “DEMOKRASİ NÖBETİ” programının ardından, davetimiz üzerine kendi imkanları ve hiç bir ücret talebinde bulunmayarak Şanlıurfa’ya gelmiştir.
Öyle ki;  
Ülkemiz üzerinde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrası milli birlik ve beraberliğimizin en üst seviyeye çıktığı bu dönemlerde kamuoyunda çıkan bu tür söylemler hem kurumuzu hem de Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu’nu derinden üzmüştür. Çıkan söylemlerin tamamı gerçeği yansıtmamaktadır...
Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu’nun nazik davetimizi kabul ederek Şanlıurfa’ya gelmesinden dolayı başta kendisi olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdiler.