Şanlıurfa'da 10 çocuk evinin açılması için protokol

Şanlıurfa'da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kimsesiz çocukların korunması ve barınmasına yönelik 10 yeni çocuk evinin projesi protokol imzalandı.

Valilik makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz katıldı. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin bu gibi faaliyetlere desteklerinin ilk olmadığını belirten Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün kimsesiz çocukların korunması ve yetiştirilmesi için destekleri olduğunu, bu çalışmalara destek veren belediyelere ve başkanlarına teşekkür etti.
Çocuk evlerinden onuna kira yardımında bulunacaklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, "Öksüz ve yetimler, Şanlıurfa'nın öksüz ve yetimleridir. Bizler de büyükşehir belediye başkanlığı olarak, imkanlarımız çerçevesinde bu projenin hayat bulması adına destekte bulunduk. Şanlıurfa’mıza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.
İmzalanan protokol, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurulacak olan 10 çocuk evinin kirasının Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı belirtildi.