Urfa Cezaevinde Bu Olay Doğruysa...

Şanlıurfa uyuşturucuda sınır tanımıyor. SANLIURFA.COM da kentteki uyuşturucu belasını gündeminden düşürmüyor. Mahallelerde, sokaklarda uyuşturucu vakaları her geçen gün artarken Şanlıurfa polisi de uyuşturucu tacirlerine göz açtırmamak için operasyon üstüne operasyon yapıyor. Ancak son günlerde öyle bir iddia gündeme geldi ki akıllara durgunluk verdi.

Tutuklularınn yaklaşık yüzde 80’nin uyuşturucu hükümlülerinden oluşan Şanlıurfa Cezaevinde iddiaya göre yakınlarıyla görüşmeye giden bir ailenin 4 yaşındaki çocuğunun cebinde cezaevine uyuşturucu servis etti.

CEZAEVİNDE MAVİ MONTLU ÇOCUK ALARMI

 İddiayı dile getiren ise bir başka hükümlünün yakını. İhbar Cezaevi görevlilerine bildirilince henüz tam olarak konuşamayan mavi montlu çocuk aranmaya başlandı. Mavi montlu bulundu ve cebindeki maddeye ulaşıldı. İhbarı yapan aileye “Çocuğun cebinde uyuşturucu yok. Cebinde kına bulundu” denildi.

HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU YAKINLARI TEDİRGİN

Ancak bu olayın ardından cezaevi yönetimi şüphelendikleri tutuklu mahkumlardan bazılarını sağlık kontrolünden geçirdiği iddia edildi. Bu iddialardan haberdar olan Cezaevindeki tutuklu yakınları olaya tepki gösterdi.SANLIURFA.COM ‘un whatsapp hattına ulaşan hükümlü ve tutuklu yakınları “Şanlıurfa E tipi kapalı cezaevinde uyuşturucu koyuyorlar. Ne zaman abimin görüşüne gitsek hep birileri içeri uyuşturucu sokuyor. Yakalandığı takdirde üstü örtülüyor. Bir keresinde kendi gözümüzle gördük sonra içeri götürdüler dediler kınaymış. Ne kadar konuşsak da sesimizi duyan yok lütfen bizim sesimiz olun duyurun bunu ”iddiaların da bulundular.