Urfalı Esnaf Nasıl Rapçi oldu?

Şanlıurfa'da Meyve Sebze komisyonculuğu yapan Mustafa Bahar 1 yıldır Youtube'ta kanal açıp Rap parçalarını seslendiriyor. Zaman zaman arkadaşları ile klip çeken 18 yaşındaki Mustafa bunu Youtube'a yükleyerek hayranlarıyla paylaşıyor. Bahar bu uğurda okulunu bile yarıda bırakmış. Rap için "Bir sevdadır" diye Mustafa iş yaparken bile rap söyleyerek yapması dikkatlerden kaçmıyor.

Rap müziğe 4 yıl önce kız arkadaşından ayrıldıktan sonra başlayan Mustafa Bahar,Facebook sayfası kendisine yetmeyince Youtube'ta bir kanal açarak videolarını buraya yüklemeye başlamış. Rap müziğin arabeskten daha etkili olduğunu savunan Mustafa Bahar "Arabeskten daha bir üst müzik tarzı. Urfa türküleride söylüyorum ama bunu rap tarzında söyleyince o zaman anlam kazanıyor." diye konuştu.

Şanlıurfa'da rap müziğin kıymetinin bilinmediğini dile getiren Mustafa "Bu tarz müzikler gençliğin müziği. Hayatın hızlı. Bu müzikte herşey var. Ben bu uğurda okulumu yarıda bıraktım. Lise 2. sınıfı bu rap yüzünden terkettim." dedi.