Vali Tuna: Herkes Otursun Oturduğu Yerde

Bir yıl önce 20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Amara Kültür Merkezinde IŞİD'in canlı bomba eyleminde ölen 34 kişinin anma törenleriyle ilgili konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, 'Herkes oturduğu yerde otursun' dedi.

“Ülkenin böyle bir gündemi varken halen bunun yıldönümü diye eylem niyetinde olanlara biz iyi niyetle bakmıyoruz” diyen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, böyle bir eyleme müsaade etmeyeceklerini söyledi.

BUNLAR ÜLKEYİ İSTİKRARSIZLAŞTIRMA FAALİYETLERİDİR

Anma törenleriyle ilgili yasak kararı aldıklarını hatırlatan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna SANLIURFA.COM'a yaptığı açıklamada  “Zaten yasaklama kararı aldık. Bunlar iyi niyetli girişimli işler değildir. Bunlar ülkeyi istikrarsızlaştırma faaliyetleridir. Kesinlikle buna müsaade etmeyeceğiz bunun bilinmesi lazım. Herkes oturduğu yerde otursun. Kamu düzenin muhafazası için el birliği ile gayret edelim. Bunu bozmaya çalışanlara da fırsat vermeyelim.

GİDİP DE ORAYI MABETLEŞTİRMEYE GEREK YOK

Anmak isteyen her yerde anar. Ölülerini anmak isteyenler her yerde anar ve basın açıklaması yapar. Gidip de orayı mabetleştirmeye gerek yok. Bunu belirtmek lazım. Tabi ki kaybettiklerimiz bu ülkenin kayıplarıdır ve acılarıdır. Bunu zaten yetkililer dile getirdi. Bunu her sene olay yerinde kutlamaya kalkmak iyi niyetli girişimler değildir. Bu konuda dikkatli olmak lazım” şeklinde konuştu.