ASKON: Dövizleri Bozdurmaya Devam

ASKON: Dövizleri Bozdurmaya Devam

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin işadamları başta olmak üzere tüm vatandaşlara seslenerek içinde bulunduğumuz şartların daha iyi hale gelmesi için elinizde bulunan Dolar ve Euro gibi dövizleri TL’ye çevirin dedi.

02 Ağustos 2016 - 12:38

Türkiye'nin çok büyük bir darbe depremi yaşamasına rağmen, Türkiye’nin büyük ve güçlü ekonomisinin yara almadan geçiştirdiğini kaydeden Şahin, Dış güçlerin çeşitli oyunlarına karşılık vermek ve ekonomimizi daha da güçlendirmek adına elimizdeki tüm yabancı paraları TÜRK LİRASI’na çevirmemiz gerekli diye konuştu.

Türkiye’de sistemik ve önemli reform çalışmaları olduğunu hatırlatan Şahin, ekonomi anlamında bu adımlar atılıyor, daha da atılacak" dedi.

Darbe girişiminin ardından vatandaşların 9 milyar doların üzerinde dövizini bozarak Türk lirasına geçtiğini söyleyen Şahin bu rakamın çok daha üst seviyelere gelmesi için Türk lirasına geçişe devam edeceklerini söyledi.

Darbe girişimine rağmen imalat sanayiden iyi haberlerin olduğuna dikkat çeken Şahin darbe girişimi sonrası dönemi de kapsayan imalat PMI Temmuz ayında 0.2 puan yükseldiğini belirtti.

Bu haber 17965 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu