ASKON: Ülkemizin Geleceği İçin Meydanlardayız

ASKON: Ülkemizin Geleceği İçin Meydanlardayız

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, Yenikapı Mitinginin, İslam dünyası için yeni bir başlangıç mesabesinde olduğunu ve bu açıdan son derece kıymetli olduğunu ifade ederek aynı saatte Şanlıurfa Rabia (Topçu) meydanına tüm Urfa’lıları davet etti.

06 Ağustos 2016 - 21:24

Şahin, “Yenikapı mitingi bir ilk olma özelliğine sahip. Ancak bu ilk olma şimdiye kadar olanlardan çok farklı bir ilk. Adeta darbeler tarihi olarak tanımlanabilecek olan Cumhuriyet tarihimizde ilk defa millet, bir askeri darbeyi püskürttü. Bunun akabinde tüm tarafların iştiraki ile yapılan bir miting. Bu açıdan son derece önemli bir ilk. ABD-İngiltere-İsrail ittifakının bölgemizde organize ettiği, bizim paralarımızla on yıllardır ilmek ilmek hazırlatılmış bir ihanet örgütü darbe formunda devreye sokuldu ve son derece yüksek düzeyli bir operasyonu, milletimiz geri püskürttü. Geçmişte kalan haçlı seferleri kadar büyük bir operasyondu, onlardan daha hain ve daha incelikli organize edilmişti. Milletimiz hangi motivasyonla olursa olsun buna karşı çıktı ve sadece Türkiye için değil tüm İslam dünyası için yeni bir dönemin kapısını araladı. Bu kapıya Yenikapı’dan, Urfa’da ise Rabia (Topçu) meydanından girilecek"dedi.

Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü, “İlk defa bütün siyasi görüşlerin davet edildiği bir miting yapılıyor. İnsanımızın bazısı Allah rızası için, İslam için, bazısı demokrasi için, bazısı vatan için, bu direnişe destek oldu ve öyle anlaşılıyor ki Yenikapı mitinginde de benzer bir destek ortaya çıkacak. Bu şimdiye kadar başarılabilen bir ittifak fotoğrafı değildi. Bu sonucun bütün İslam dünyasına güven, bütün düşmanlara da endişe verdiğini hissedebiliyoruz.

Şahin, “15 Temmuz gecesi ilk saatlerden itibaren sokakları ve meydanları boş bırakmayan hemşerilerimiz, demokrasi nöbetini Urfa'nın şanına yakışır bir şekilde bugüne kadar eksiksiz yerine getirmişlerdir, demokrasi nöbetini taçlandırma gecesinde de tüm siyasi parti temsilcilerini, tüm STK’larımızı ve “ASİL DURUŞ” sergileyen tüm vatandaşlarımızı Rabia (Topçu) meydanına davet ediyoruz” dedi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa şubesi olarak Rabia (Topçu) meydanında olacağız. Bu ruha destek vereceğiz ve yeni oyunlara karşı uyanık olmaya karşı tüm milletimizi uyarmaya devam edeceğiz.

Bu haber 13900 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu