Başbakan Yardımcısı Kaynak: Batı Türkiye’de yaşananları...

Başbakan Yardımcısı Kaynak: Batı Türkiye’de yaşananları görmezden geliyor

BAŞBAKAN Yardımcısı Veysi Kaynak, batının Türkiye’de yaşanan darbe girişimini görmezden geldiğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Veysi..

06 Ağustos 2016 - 17:50

BAŞBAKAN Yardımcısı Veysi Kaynak, batının Türkiye’de yaşanan darbe girişimini görmezden geldiğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, memleketi Kahramanmaraş'ta düzenlenen Karayolları Değerlendirme Toplantısına katıldı. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, İlker Çitil, Uğur Dilipak, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'unda katıldıği toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, dünyanın hiçbir zaman canlı yayında bir darbe girişimini izlemediğini söyledi. Darbe girişiminde hayatını kaybedenleri batının görmezden geldiğini öne süren Kaynak, şöyle dedi:
"Canlı yayında darbe teşebbüsü oluyor. Dünkü şehidimizle beraber 240 vatan evladımızşehit oluyor. Hastanelerimizde 2 binden fazla gazimiz tedavi görüyor. Eşini, yakınını kaybeden birçok insan var. Batı, ‘Türkiye'de ne olup bittiğini biz hala tespitini yapmış değiliz' diyebiliyor. Canlı yayında bir darbe teşebbüsü dünya hiç yaşamamıştı. Bunu görenler bile gözleri var, görmüyorlar, kulakları var işitmiyorlar, dilleri var konuşmuyorlar. Türkiye'nin demokrasisine, anayasal düzenine, milletvekillerine, Cumhurbaşkanı'nın, Başbakanı'nın canına kastediyor, anayasal düzeni değiştirme, bozma teşebbüsü hem de şimdiye kadar hiçbir darbecinin elinde olmayan silahlarla, savaş uçaklarıyla, ağır silahlı tanklarla, toplarla yapılıyor. Batı halen ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Dolayısıyla batı dünyası ve özünde Amerika Birleşik Devletleri kendisi karar vermek durumundadır. Demokrasiden mi, millet iradesinden mi, hukukun üstünlüğünden mi yanadır. NATO içerisindeki en büyük silahlı güce sahip Türkiye'den yana mıdır? Karşılığında da bir sapkın, bir sapkın din anlayışıyla insanları afyonlayan, haşhaşi silahlı terör örgütünün liderinden yana mıdır?"

Bu haber 1907 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu