Birecik Belediye Başkanı Fırınları Denetledi
Bugun...
Birecik Belediye Başkanı Fırınları Denetledi
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde ilçe belediye başkanı Avukat M. Faruk Pınarbaşı ve Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen, ruhsat ve gramaj denetimi yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 22-06-2016 10:14
Birecik Belediye Başkanı Fırınları Denetledi

Başkan Pınarbaşı ve zabıta ekipleri gerçekleştirdikleri denetimlerde gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanlar ve işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yaparken, şartlara uymayan fırınlara uyarıda bulundular.

Vatandaşların sağlığı için rutin denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Pınarbaşı, “Belediye olarak halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Özellikle Ramazan ayı boyunca vatandaşların güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Denetim yaptığımız fırınlarda; hijyen, gramaj ve personel temizliği gibi konular üzerinde özellikle duruyoruz kurullara uymayan fırınlara gerekli uyarılarda ve işlemde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de vatandaşların sağlığını ilgilendiren tüm konularda denetim çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

Temizlik konusunda eksikleri bulunan iş yerlerine şimdilik uyarıda bulunduklarını belirten Pınarbaşı, denetimlerin Ramazan ayı boyunca ekipler tarafından sıkça yapılacağını temizlik konusunda duyarsız kalan iş yerlerine belediye kanunlarınca cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Haber: Kerim KIRPAÇ​

 HABER VİDEOSU

Bu haber 24245 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
5 Yorum

eski akpli
22-06-2016 13:47:00

Bu hırzıdir Pınarbaşı hırzıda .........öğrenmiş

İbrahim ERDAL
22-06-2016 11:36:25
" Ameller niyetlere göre" derler. İnşallah başkan ve ekibinin de niyeti amaçlarının gerçekleşmesine vesile olur. İyilik yap suya at, balık bilmezse Halık bilir.
Hasan
22-06-2016 11:18:17
Keşke bu gibi şeyleri reklam için değilde daha içten ve gerçekten yapsak.
İbrahim ERDAL
22-06-2016 10:36:45
Başkanım bu denetimlerin halk sağlığı ile ilgili tüm iş yerlerine uygulanmasını temenni ederiz.
İbrahim ERDAL
22-06-2016 10:33:24
Tebrik ederim başkanım. Bu hizmetlerinizin devamını bekleriz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI