Birecik’te Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi
Bugun...
Birecik’te Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

facebook-paylas
Tarih: 03-07-2016 14:43
Birecik’te Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi

Birecik’te Kadir Gecesi nedeniyle Sabah namazı sonrası Ulu Cami’de bulunan Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Sabah namazının ardından Ulu Cami'de ziyarete açılan Sakal-ı Şerif için yüzlerce kişi avluda ve cami dışında uzun kuyruk oluşturdu. Sakal-ı Şerif’e dokunmak isteyen vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Toplu halde okunan salavatlar eşlinde vatandaşlar Sakal-ı Şerif’e dokunmanın heyecanını yaşadı.

Haber: Kerim Kırpaç 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 18230 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
2 Yorum

Az bilen
04-07-2016 06:44:00
Efendimiz s.a.v sacini veya sakalini kestikten sonra sahabeye dagitirmis ve bolusturun diye de sahih hadis var. Olaylara materyalist yaklasmayin burda mantalite Efendimiz s.a.v sacinin teline dunyayi yakarizin mesaji var ve sevgisi var. Oradaki herkes bunun farkinda. Ummu seleme r.a. tasin icine sakali serifi koyar gelen misafirlere ordan su icirirmis sifa niyetine. Bunun gibi yuzlerce olay var. Sahabeden daha dogru ve iyi bildigini dusunen yorum yapsin. Ve bu ummet Efendisinin sacinin teli icin bu dunyayi yakar.
Allah c.c. Islah Etsin.
03-07-2016 17:30:49
Sözüm sıraya giren bu mazlum müslümanlara değil, bu uygulamaya izin verenlere. Resulullah efendimiz uyansa gelse ve bu manzarayı görse önce bu işe izin veren müftü efendiyi, sonra o kavanozu elinde tutanı falakaya yatırır. Sayın il müftümüz Diyanet işleri bile bu işin yanlış olduğunu açıkladı. Neden hala izin veriyorsunuz. Bu işin doğrusunu çıkıp açıklamaktan sizleri alıkoyan ne ? Neden korkuyorsunuz ?

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI