Bodrum’da ’Müzesini Düşleyen Resimler’ sergisi

Bodrum'da 'Müzesini Düşleyen Resimler' sergisi

DEVLET sanatçısı, Ressam Devrim Erbil, eserlerini Bodrum'daki 'Müzesini Düşleyen Resimler' adı altında sergiledi. Bodrum ..

07 Ağustos 2016 - 15:10

DEVLET sanatçısı, Ressam Devrim Erbil, eserlerini Bodrum'daki 'Müzesini Düşleyen Resimler' adı altında sergiledi.
Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki sergide Erbil'in 'Ritmik Soyutlama', 'İstanbul Gizemi', 'Ritmik Doğa Yorumu', 'İstanbul'un İzleri' gibi adlandırmalarla 50 tablosuna yer verildi.
Sanat Direktörü Dilara İnce ve Küratörü Durdu Buduklu'nun organizatörlüğünde hazırlanan serginin açılış kokteyline Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Erol Turgut, Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, işadamı Şevket Sabancı ve çok sayıda davetli ve sanatsever katıldı. Kokteylin ardından misafirler üç ayrı bölümde sergilenen eserleri inceledi. Ressam Erbil, sergiyi gezenlere eserleri hakkında bilgi verdi. 'Bodrum'u bir sanat kenti yapma' projesini desteklemek amacıyla açılmış olan sergide Devrim Erbil Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı'nın bünyesinde bulunan koleksiyon resimlerinden oluşan 50 esere yer verildi. İstanbul temalı çalışmaların yoğunlukta olduğu sergide çok sayıda soyut vurguların yapıldığı eserler de beğeniye sunuldu. Serginin 5 Eylül'e kadar gezilebileceği bildirildi.

Bu haber 2333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu