Ceylan Harabesi Mahallesi Çok Amaçlı Salonu Ve Taziye Evine...

Ceylan Harabesi Mahallesi Çok Amaçlı Salonu Ve Taziye Evine Kavuştu

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın seçimlerden önce verdiği her mahalleye çok amaçlı salon ve taziye evi sözü bir bir hayat buluyor.

17 Mayıs 2016 - 12:04

Akçakale Belediyesi tarafından yapılan Ceylan Harabesi çok amaçlı salon ve taziye evi Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, belediye meclis üyeleri ve Ceylan Harabesi mahallesi sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.
Kırsal ile birlikte 110 mahallesi bulunan Akçakale ilçesinin mezralar dahil olmak üzere 160. Taziye evi ve çok amaçlı salonun temeli de atıldı.
Gerçekleşen açılış törenine mahalle halkının ilgisi yoğun oldu. Açılışta bir açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan: “Biz söz verdik. Akçakale’mizde her mahalleye çok amaçlı salon ve taziye evi yapılması hususunda ama şimdi bakıyorum da sözümüzü tuttuk hatta daha fazlasını yaptık. Bazı mahallelerimizde nüfus yoğunluğuna göre iki veya üç çok amaçlı salon var. Bu alanlardan Akçakale halkı her türlü faydalanıyor. Bu manzarayı görünce bizlerde çok mutlu oluyoruz. Bu günde Ceylan Harabesi Mahallemizin çok amaçlı salon ve taziye evini hizmete açıyoruz. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin.” Dedi.
Mahalle halkının oldukça memnun ve heyecanlı oldukları gözlerden kaçmazken Akçakale belediye başkanı Abdülhakim Ayhan’a bir kez daha teşekkür etiklerini dile getirerek; mahallemizde önemli bir eksiklik giderilmiş oldu. başkanımız yol anlamında taziye evleri anlamında önemli bir yol kat ettiler. Allah yardımcıları olsun. Dediler.
 Köy İmamı Mehmet Kaban ise ;"inşallah hep sevinçli günlerde kullanacağız hem taziye evi hem de sevinçli günlerde kullanacağız  bu taziye evimiz başkanın sayesinde bu günlere geldi.sayın başkanımız İnşallah en kısa zamanda camimizin Halılarını da bizlere gönderecek Camimi'zinde açılışını gerçekleştireceğiz.İyi günlerde kullanmak dileğiyle vatana millete hayırlı uğurlu olsun." Dedi.  
Düzenlenen açılışın ardından köy halkının çay teklifini geri çevirmeyen başkan Ayhan onlarla oturup sohbet e çaylarını içtikten sonra mahalleden ayrıldı.

 

Bu haber 10181 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu