Ceylanpınar’da Büyük Marketlere Sıkı Denetim

Ceylanpınar’da Büyük Marketlere Sıkı Denetim

Ceylanpınar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ruhsat Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından büyük marketlerde denetim yapıldı. Özellikle tarihi geçmiş ürünler ve sıcağa bağlı olarak bozulmuş ürün kontrolü yapan ekipler ilçe genelindeki büyük marketlerde incelemelerde bulundu.

30 Temmuz 2016 - 10:29

Ceylanpınar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Servet Ekin, havaların ısınmasıyla beraber gıda zehirlenmelerinde artış görüldüğünü belirterek, "Bozulmuş ürünlere bağlı olarak meydana gelen gıda zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla büyük marketlerde gıda denetimleri yapıyoruz. Vatandaşlarımız alışveriş yaparken özellikle et ve süt ürünlerinde tarihlerin geçip geçmediğini kontrol etmelilerdir. Ayrıca bazı ürünlerde tarihi geçmese bile sıcağa bağlı bozulmalar meydana gelebilmektedir. Vatandaşlarımız bu tür ürünlere de dikkat etmelidirler." dedi.

Denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirten Ekin, Ceylanpınar Belediyesi olarak halk sağlığı konusunda yüksek hassasiyet gösterdiklerini ifade etti.

Bu haber 21274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu