Ceylanpınarlılar Meydanları Terk Etmedi

Ceylanpınarlılar Meydanları Terk Etmedi

Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti buluşmaları Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile Ceylanpınar'da devam etti.

06 Ağustos 2016 - 14:37

Buluşmaya katılarak halkı selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Ceylanpınar, ilk günden bu yana meydanları terk etmeyerek iradesine sahip çıkmıştır" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile tüm ilçelerde düzenlenen Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti buluşmaları Ceylanpınar'da yoğun katılım topladı. İlçedeki Eski PTT Caddesi üzerinde düzenlenen buluşmaya aralarında çok sayıda kadın ve gencin de bulunduğu binlerce Ceylanpınarlı katıldı.

Buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin yanı sıra Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek ve A. Eşref Fakıbaba, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Gültekin ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri katılım sağlayarak halkla buluştu.

Buluşmada halkın kendi iradesi ile darbe girişimine karşı durduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Ceylanpınar ilk gününden bu yana Kaymakamı, Belediye Başkanı, ilçe başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Komutanı ile bir olmuş, beraber olmuş ve darbeye karşı durmuştur. Tüm bunlara hep birlikte şahit olduk. Bu dayanışma Türkiye'nin tamamında oldu. Ülkemizin 860 ilçe ve 81 ilinde aynı tablo şeklinde sergilendi. Bu toplumumuzun birliğini, beraberliğini, inancını, kader birlikteliğini ve vatan sevgisini göstermiştir. Darbeyi önleyen işte bu toplumdur" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, "BUNLAR TAM BİR SİYONİST MANTIK"

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile milyonların meydanları doldurduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Rabbim bize bir lider vermiş. Bize hizmet eden, toplumuna aşık, toplumunun ufkunu açan, geleceğe emin adımlarla yürüyen, ümmetin umudu olan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine halkımız meydanlara inerek iradesine sahip çıkmıştır. Polisimiz dimdik durdu ve darbeyi önleyen bir unsur olarak görev yaptı. Bunlar yeni yüzyıl ve yeni bir iki yüzyıllık plan içerisindeler. Bu plan topraklarımızı bölüp parçalamak ve emirlerini gerçekleştirmekti. Bunu oluşturabilmek için 40 yıldır hizmet ediyorlardı. 1999'da düğmeye basmışlardı. Üzücü olan devletin okulunu, kurumunu, maaşını, malını, mülkünü kullanmak sureti ile bunu gerçekleştirmiş olmalarıydı. Bu tam bir siyonist mantık, tam bir mason planlaması. Bu planlama her zaman vardı. Tarihimize baktığımızda da bunların birçok örneklerini görebiliriz" diye konuştu.

Gecede Kaymakam Ahmet Karatepe de bir konuşma yaparak, "Biz 15 Temmuz gecesi sabahın ilk ışıklarına kadar dimdik ayaktaydık. Bir an olsun dahi tereddüt etmedik. Polis arkadaşlarıma sürekli olarak 'hiçbir makamı teslim etmeyin, bu milletin iradesine ipotek koydurtmayın, ucunda şahadet dahi varsa asla vazgeçmeyin" dedim. Ve tüm Ceylanpınar bir olarak devletine sahip çıktı" şeklinde konuştu.

Ardından AK Parti Milletvekili A. Eşref Fakıbaba sahneye gelerek Ceylanpınarlılarla gurur duyduğunu söyledi. Fakıbaba, "2002 yılına kadar bu adamlar her istediğini yaptırıyorlardı. Ama AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye gelişmeye, kimsenin odağında olmadan kendi hür iradesiyle geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemeye başladı. İşte bu ilerleme birilerine rahatsızlık verdiler ve bu yaşadığımız oyunları planladılar. Ama şükürler olsun ki milletimizin bir ve beraber oluşu tüm bunları bertaraf etti" dedi.

Fakıbaba'nın ardından söz alan AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek ise, "Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte meydanlarda halkımızın yanındayız. Halkımızın bu dik duruşuna ortak olmaktan büyük gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Meydanları dolduran binlerce vatandaşı selamlayan Menderes Atilla ise, "15 Temmuz gecesini hiç bir zaman unutmayacağız. İleride torunlarımıza bu kahramanlığı anlatarak millet iradesinin hiç kimsenin tesiri altında kalmayacağını hatırlatacağız" dedi.

Gece daha sonra Grup Dergah'ın ilahi dinletileri ile devam ederken, buluşmaya katılanlar sabahın ilk ışıklarına kadar meydanları terk etmedi.

RABİA MEYDANI'NDA ŞEHİTLERE DUALAR YÜKSELDİ

Öte yandan Rabia Meydanındaki buluşma ilk günkü yoğunluğu ile devam etti. Haliliye Belediyesinin organizasyonunda düzenlenen buluşmada 15 Temmuz Şehitleri için dualar okundu. Mahmut Uçar ve ekibinin ilahi dinletileri ile devam eden gecenin ilerleyen saatlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Bu haber 13191 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu