Demirkol: Şehitlerimizin Emaneti, Emanetimizdir
Bugun...
Demirkol: Şehitlerimizin Emaneti, Emanetimizdir
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan milli irade ve demokrasi nöbetinin 20’nci gecesinde alanları boş bırakmadı.

facebook-paylas
Tarih: 04-08-2016 12:07
Demirkol: Şehitlerimizin Emaneti, Emanetimizdir

Nöbetteki binlere seslenen Başkan Demirkol, “Şehitlerimize şunu söylüyoruz; emanetiniz, emanetimizdir, ne için öldüyseniz ömrümüz boyunca unutmayacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen milli irade ve demokrasi nöbetinin 20’nci gecesinde meydanlarda olan Başkan Fevzi Demirkol, vatandaşlarla bir araya geldi. Alanı dolduranlar ile görüşen Başkan Demirkol, daha sonra sahneye çıkarak binlere seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasetinden rahatsız olan bir grubun darbe teşebbüsünde bulunduğunu vurgulayan Başkan Demirkol, şunları söyledi: “Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk her yaştan ve her kesimden bu meydanı 15 Temmuz’dan itibaren dolduran sizlere selam olsun. Cumhurbaşkanımız, liderimiz, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uyguladığı politikalar, siyasetler bunları rahatsız etti. Bunları rahatsız ettiği için bir darbe teşebbüsünde bulundular. 15 Temmuz akşamı FETÖ denilen örgüt ve bunun beynelmilel destekçileri bir darbe teşebbüsünde bulundular. Sizler o noktada, halkımızın milli iradesine, demokrasisine, meclisine, milletine, vatanına, devletine, bayrağına kasteden bu darbeye şunu söylediniz; ‘tükürün millete alçakça vuran darbecilere’ diyerek meydanlara çıktınız. Yine; ‘mefkûremiz göklerde yüzen al sancak, Allah’ın huzurunda eğiliriz biz ancak’ diyerek bu meydanları doldurdunuz.”

Direniş sırasında şehit düşenlere de Allah’tan rahmet dileyen Başkan Fevzi Demirkol, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu meydanlardaki gençlerimiz, kadınlarımız kundaktaki bebekleriyle geldi ve 246 şehit verdi. Bu 246 şehitten Şanlıurfa’da nasibini aldı. O şehitlerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyoruz. O şehitlerimize şunu söylüyoruz; ‘emanetiniz, emanetimizdir, ne için öldüyseniz ömrümüz boyunca unutmayacağız.’ Bu meydanlarda ikinci bir talimat gelmezse direnişimiz pazar gününe kadar devam edecek.”HABER VİDEOSU

Bu haber 14950 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
10 Yorum

Beleş Koltuk Sahibi Tek Adam
05-08-2016 01:05:08

................

Hizmet Yok Bahane Var..!
05-08-2016 01:01:35

..............

Ayse
04-08-2016 20:33:00
Cocuk hastahanesi bugun gittik kapanmis 2 çocukla eyyubiye nasil gittim bi ben bi allah bilir bu nasil belediye baskanidir oy verdik yollarda cile cekmek icinmi yokmu bi hastahene yetkili biri
Ferhat
04-08-2016 19:32:00
Çok iyi çok drüst ama icraat yok.......
ali-veli
04-08-2016 16:51:04
bence diğer belediyelerden en verimli olan haliliye belediyesidir doğruyu görmek çok zor değil iyi bakın iyi
fark var
04-08-2016 16:49:47
senin farkın her zaman bellidir başkanım allah yar ve yardımcın olsun
MUSTAFA
04-08-2016 15:20:55
hiç ilçenden ilgilenmiyorsun karaköprü ile eyyübiye başkanları senden kat , kat iyi ilçende hastane kalmadı var olanı kapatıyorlar sen nerdesin..................BAŞKAN.......................
haliliyeli
04-08-2016 14:08:22
Fevzi bey sizi bu tür haberler dışında herhangi bir projeyle göremiyoruz. Hergün eyyübiye belediyesinin, karaköprü belediyesinin yapmış olduğu projeler boy boy yer almakta. Ancak siz ya konuşma yapıyorsunuz ya park ismi değiştiriyorsunuz. Haliliye esnafına halkına sahip çıkmıyor sorunlarıyla ilgilenmiyorsunuz fevi bey. Lütfen biz haliliyelilere , şehir çocuklarına biraz kulak verin lütfen .
KADİR
04-08-2016 12:32:24
sayın başkan mevcut olan bi hastaneyi kapatıp yeni yere taşıyorlar peki bu haliliye ilçesindeki vatandaş nasıl yapacak acil vakalı bi hasta gece yarısı nasıl gidecek ya arabası yok ise 7 km uzaga götürmüsünüz yeni yerde yetersiz olacak urfa nufusu 2 milyon YILDA 70 bin çocuk dünyaya geliyor bu eski yerin tekrar çocuk hastanesi olması şart önümüz kış yogunluk olacak her gün sosyal medyada çıkacak bu haliliye ilçesi neden magdur ediliyor lütfen miletvekiler ve belediye başkanın duyarlı olması gerek eyyübiye hast eyyübiyeye hitap etsin haliliye çocuk hast haliliyeye hitap etsin..13 tane ilçemiz var yazık degilmi bu vatandaşa ..bi yeri kapatıp bi yeri açmak çaremi yine yetersiz olacak yetmeyecek kışın hep televizyonlarada o hastane yetersiz diye yayın yapılacak haliliyede hastane kalmadı fakülte gitti dogum gidiyor.çocuk gitti sayın fevzi demirkol çok drüst efendi bi adamsın ama bu yeterli degil neden ilçene sahip çıkmıyorsun ilçende hastane kalmadı acilen tekrar o hastane açılması şart..
Suat
04-08-2016 12:23:00
Yav bu demokrasi nöbeti belediye başkanlarının reklam nöbeti oldu. Buraya geliyoruz iki haber almak icin boyuna reklam nöbetti görüyoruz yazik.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI