ELLER KALEM TUTSUN DİYE...

ELLER KALEM TUTSUN DİYE...

İstanbul’da faaliyet gösteren Şanlıurfa Dayanışma Derneği yine ismiyle müsemma bir projeye gönül verdi. İstanbul’da yaşayan ve üniversite okuyan Şanlıurfalı gençlerden oluşan Şanlıurfa Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu, dün (13 Mart 2016) İstanbul’daki 13 farklı okul ve üniversite önünde YGS sınavından çıkan öğrencilerin kalemlerine talip olmak üzere iş başındaydı.

14 Mart 2016 - 16:16

Pınar ÜNLÜ'nün Haberi

İki milyon öğrenci YGS sınavında ter dökerken onları sınav çıkışında bekleyen yardımlaşma ve dayanışmayı, faydalı olabilmeyi ilke edinen bir grup güzel gönüllü genç vardı. Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuyan, sadece kendilerini değil arkalarından gelen kardeşlerini de düşünen, bu dünya ile ilgili dertleri, kaygıları olan ve bu dünya için umut vadeden bu gençlerin bir amacı vardı: sınav çıkışında toplanan kalemler köy okullarına gönderilecek… Günler öncesinden hazırlıklara başlayan gençler, dün İstanbul’da 13 farklı okul önünde soğuk havaya rağmen yüzlerinden gülümsemeyi eksik etmeden canla başla uğraştılar ve azımsanmayacak bir sayı elde ettiler. Sınav çıkışında öğrenciler kalemleri karton kutulara bırakırken kalemi olmadığı için para atan insanların olduğunu belirttiler. Toplanan kalemleri Şanlıurfa’daki köy okullarına gönderecek olan Şanlıurfa Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu, bir kalemin köy çocukları için hazine niteliğinde olabileceğine dikkat çekerken bu projeyle farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

“İYİLİK MÜCADELESİ VERELİM!“

 Gençlik Komisyonu üyelerinden İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Erkan Akbaş ise bizimle şunları paylaştı:  Yeryüzünde kötülük hiçbir zaman külliyen son bulmayacaktır. Hayır ve şer, kainatın ve insanlığın yaradılış fıtratında var olan bir nitelik. İnsanlık bu fıtratından  hiçbir zaman sıyrılamayacaktır ki bu hayır ve şer mücadelesi dünyaya geliş amacının imtihanı olsun.  Mademki kötülüğü yeryüzünde tamamıyla bitiremeyeceğiz, o zaman yapmamız gereken iyilikleri ve hayrı çoğaltıp kötülükleri en aza indirgemeliyiz.
Şanlıurfalılar Derneği aracılığıyla Kalemlerinizi Köy Çocuklarına Hediye Etmek İster misiniz ? sloganıyla başlattığımız sosyal sorumluluk projesinde İstanbul'da olup Türkiye'nin her köşesinde hür ve kardeşçe, nasıl birbirimize destek olup köy çocukları için mücadele ettiysek ve başarıya ulaştıysak bundan sonra da birlik ve beraberlik için, bu kardeşlik halkasının daha da genişleyip  büyüyeceğini ve Türkiye'nin her köşesine yayılacağını umut ediyorum. 
Ankara'da bir terör saldırısı oldu, millet olarak acımız büyük, hepimizin bu acı ile dertlenmesi gerekir, bu acı hepimizin. Bu acıdan çıkar elde etmeye çalışanlardan olmayalım, sağduyulu olalım, bundan sonra bu tür terör olaylarının olmaması için tedbirli olalım. Biz kötülük-şer mücadelesi karşısında bu ülke için, iyilik-hayır  mücadelesi verenlerden olalım, birlik ve beraberlik için mücadele eden taraftan olalım. Göreceksiniz ki; mücadelemiz kemmiyetimiz gibi kalabalık, sesimiz gibi daha da gür çıkacaktır.
 

Bu haber 81874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu