Fakıbaba Darbe Gecesi Yaşadıklarını Anlattı

Fakıbaba Darbe Gecesi Yaşadıklarını Anlattı

Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba 15 Temmuz günü yaşadıklarını Bireciklilerle paylaştı.

24 Temmuz 2016 - 15:24 - Güncelleme: 24 Temmuz 2016 - 15:47

Birecik halkıyla bir araya gelen Fakıbaba 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını Birecikliler ile paylaşarak “Allah bir daha o geceyi bir daha göstermesin” dedi.
URFA’YA GELMEK İÇİN YOLA ÇIKMAYA HAZIRLANIYORDUM
Darbe girişimin yaşandığı anlarda Şanlıurfa’ya gelmek için Havaalanında olduğunu söyleyen Fakıbaba “Urfa’ya gelmek için uçağa bindik uçağın kapısı tam kapanmak üzere ve inanın tam farkında değiliz köprüler kapanmış hava alanına girerken olağanüstü şeyler var yani ama ben dedim herhâlde terör örgütünün birisi köprüler için Ankara için bir bomba ihbarı yapıldı.  Ve olağanüstü bir durum var benim düşüncem öyleydİ. Tam biz uçağa bindik ve bir mesaj geldi telefona telefon Allahtan kapatmamışım diyor ki “Bütün milletvekilleri derhal meclise dönecek” hemen biz orda sayın il başkanımız ve il gençlik kolları başkanımız vardı hemen uçaktan indik. Fakat VIP’ten girmedik dedik bizi yakalarlar falan hemen normal yerden geçtik hemen genel merkeze geldik” dedi.
BUNLARA İSRAİL DESEM İSRAİL BUNLARDAN İYİ GAVUR DESEM GAVUR BUNLARDAN İYİ
Uçakta gelen mesaj üzerine gelen merkeze geldikleri anları anlatan Şanlıurfa milletvekili Fakıbaba “Allah bir daha o geceyi bir daha göstermesin. Şimdi uçak geliyor helikopter geliyor üstten sonra genel merkeze geldiği zaman iniş yapıyor. Oradaki vatandaşlara kurşunu bırakıyor müthiş bir ses bombası ve genel merkezin bütün camları param parça oradan gidip Cumhurbaşkanının Sayın komutanımızın külliyesine bomba atıyor 15 dakikada bir bunlar tekrarlanıyor. Ya bunlara İsrail desem İsrail bunlardan iyi la bunlara gâvur desem gâvur bunlardan iyi bunlara ne desem bunlar için azdır. O insanların üzerine direk olarak helikopterden ateşler açılıyor.
Öldürmeye sonra orada eski şehircilik bakanımız Fatma Hanım dedi ki biz meclise gidelim aradan bir buçuk saat falan geçmiş meclise geldik tam dikmen kapısının önünde yine helikopter gelmiş oradaki sivil vatandaşlara geçtiğimiz yerden ateş açıyorlar. Oradan da kurtulduk girdik meclisin içerisinde oturuyoruz Bekir Bozdağ adalet bakanımız ve meclis başkanımız orada en az 70-75 milletvekili arkadaşlarımız ile beraber meclisi açmışız ve konuşmalar yapılıyor. Şimdi tabi tecrübelerimiz oluştu bomba nasıl olur, uçak geldiği zaman ne olacak onu fark ettik. Bir baktık ki müthiş bir gürültü dedik ki şimdi bomba atacaklar tam oturduğumuz yerin 5 metre ilerisine başbakanlığın çalışma odasına bir bomba düştü ama müthiş bir gürültü ve meclisin içerisi toz duman yani o avizeler başımıza düşmüş olsaydı meclisteki 75 kişi ölmüştü arkadaşlar inanın böyle ondan sonra sabah kadar çatışmalar devam ediyor ve 10 tane bombayı yedik ve meclis tanınmaz halde. Ya bunu Allah rızası için kim yapar ya bunu yapan adamlara ne denir. Bunu yapan adamın Allah bin kere belasını versin. Arkadaşlar bakın Allah’ın izni ile Allah’ın yardımı ile önce şehitlerimiz, sonra yaralılarımız Allah onlara acil şifalar versin” dedi.
HALK SOKAĞA ÇIKMASAYDI BELKİ ŞUANDA BİZLER ÖLMÜŞ OLACAKTIK
Yaşanan süreçte alınan en doğru karar ile vatandaşların sokağa çıkıp darbe girişimine engel olduğunu aktaran Fakıbaba “Urfa merkezde 3 tane şehidimiz var biraz önce yine bir şehit ailesine gittim. Urfa merkez de 3 tane şehit var tahmin ediyorum 250 oldu şehidimiz, yaralılarımız ve sizler kahraman sizler Urfalılar, Birecikliler, Suruçlular sizler büyük insanlarsınız ve başkomutanımız olmasaydı o televizyondan halkı sokağa dökmeseydi ben şimdi kardeşiniz olarak bende yoktum Faruk beyde yoktu çoğumuz yoktuk” dedi. 
BİRECİK YOK BAŞKA URFA YOK BAŞKA TÜRKİYE YOK 
Yaşananlardan sonra artık A,B,C diye düşünülmemesi gerektiğini birliktelikle hareket edilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Fakıbaba “Allah’ın izni ile Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, Doğal Liderimiz sadece doğal lider olarak ak partili değil bütün insanların bunu anlaması lazım hemşerilerim eğer o doğal lider olmamış olsaydı inanın diğer partilerde de çok büyük hüsran olacaktı. 
Onun için ben şunu söylüyorum her işte bir hayır vardır artık bizler A’sı B’si C’si hepimiz kardeşiz bu birliği beraberliği kurmak zorundayız. Bu gemideyiz başka Birecik yok başka Urfa yok başka Türkiye yok onun için bu gemideyiz başka kimse yok bu geminin içerişinizde hepimiz birbirimize sıkı sıkı sarılacağız arkadaşlar oyunu bozacağız bu FETÖ denen adamların kimin adamı olduğunu bizde biliyoruz Allah’tan biliyor”.
Birecik ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılan şarkıyı dinleyen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın gözleri doldu.

 

Bu haber 41205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu