Futbolun efsaneleri Rize’de mahkumlarla buluşacak

Futbolun efsaneleri Rize'de mahkumlarla buluşacak

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor’ etkinliği kapsamında, T..

03 Ağustos 2016 - 12:50

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor’ etkinliği kapsamında, Türk futbolunda bir döneme damga vuran futbolcular, Rize'de genç hükümlü ve tutuklularla buluşarak futbol oynayacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, ‘Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor’ projesi ile Türkiye'de Ceza ve İnfaz Kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla vakit geçirmeleri, sosyalleşmeşleri ve rehabilite edilmelerinin  amaçlandığını dile getirdi. Çelik, şunları söyledi:
"Aktif futbol hayatına nokta koyan Türk futbolun efsane isimleri Ali Gültekin, Tanju Çolak, Ergün Pembe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, 5 Ağustos Cuma günü Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü ve tutuklu gençler ile bir araya gelecek. Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki programın ilk bölümünde düzenlenecek panelle efsane futbolcular, gençlere tecrübelerini aktaracak. Programın ikinci bölümünde efsane futbolcular, gençlerle birlikte bir gösteri maçı yapacak."

Bu haber 2011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu