Halfetililer Belediyemizin İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Halfeti Belediyesi tarafından Ramazan Ayı vesilesiyle iftar yemeği verildi. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinde Belediye Eş Başkanları Mustafa Bayram ve Ayşe Durmuş da halka yemek dağıttı.


Halfetililer Belediyemizin İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Halfeti Belediyesi, Ramazan Ayı vesilesiyle düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde halk ile bir araya gelindi. Halfeti ilçe merkezindeki 4 Nisan Özgürlük Parkı'nda verilen iftar yemeğine HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Halfeti Belediyesi Eş Başkanları Mustafa Bayram ile Ayşe Durmuş, HDP ve DBP Urfa il ilçe yöneticileri, Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve yüzlerce yurttaş katıldı. İftar vaktinin yaklaşmasıyla hummalı bir şekilde hazırlanan alana masa ve sandalyeler yerleştirilerek, yemeklerin servisine başlandı. Belediye Eş Başkanları Ayşe Durmuş ve Mustafa Bayram tarafından bizzat yemek servisi yapıldı.
Getirilen masa ve sandalyelerin dolmasıyla iftar sonrasına gelen yurttaşlar, park etrafında da sofralarını açarak oturdu. Çoluk çocuk 7'den 70'e herkesin katılım sağladığı Halfeti Belediyesi'nin iftar yemeği ilçe halkının dayanışmasına sahne olurken, Belediyenin öncülük ettiği organizasyon nedeniyle teşekkürler sunuldu.
Halfeti Belediyesi'nin organize ettiği iftar yemeğin bir araya gelen halka seslenen HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Ramazan Ayı'nın barış ve kardeşlik olduğunu belirterek, hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Parti olarak barış ve kardeşliği esas aldıklarını dile getiren Ayhan, halkla bütünleşen bir parti olarak her zaman eşitlik, kardeşlik ve barıştan yana olduklarını kaydetti. Ramazan Ayı'nın yardımlaşma ve dayanışmayı gerektiren bir ay olduğunu belirten Ayhan, kendilerinin de parti olarak tüm dünyada dayanışma, birlik ve beraberlik odaklı olduğunu söyledi.
 
Ayhan'ın konuşmasının ardından okunan ezan sesiyle iftarını açan yurttaşlara, daha sonra tatlı ikramı yapıldı. Yenilen iftar yemeğinin ardından program son buldu.