Hilvan'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Yapılan askeri darbeye karşı demokrasi nöbeti her yerde olduğu gibi Hilvan'da da devam ediyor. Akşamın ilk saatlerinden itibaren Ak Parti İlçe binasına gelen yüzlerce kişi, sabaha kadar bekledi.


Hilvan'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

3 günden beri devam eden demokrasi nöbetine, Kaymakam Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Ak Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme, Hüda Par Hilvan ilçe başkanı Osman Göçmen, Hilvan Ziraat Oda Başkanı Hikmet İpar, Hilvan Şoförler Odası Başkanı Adem Sütpak, ilçe müftüsü Tahsin Ekim ve din görevlileri ile mahalle muhtarların yanı sıra  yoğun şekilde vatandaşlar katıldı.

Ak Parti binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık 'Dünyadaki tüm İslam ülkeleri Türkiye'yi lider bir müslüman devlet olarak görmekle beraber, Cumhur Başkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan'ı da saygı gösterdikleri bir lider olarak görüyorlar. Amerika'ya kafa tutan, Filistin'deki mazlumlara sahip çıkan büyük liderimize ve demokrasinin savunucuları olarak demokrasimize sahip çıkma günüdür' dedi. Bayık, konuşmasını şiir okuyarak bitirdi.
Demokrasi nöbetine katılan Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay ise ' Çocuklarımızın özgürce bir şekilde gülüp oynamaları için, özgürce yaşamaları için silahların, tankların gölgesinde kalmamaları için demokrasi nöbetine devam edeceğiz' diye konuştu. 
Vatandaşların da fikir beyan ettiği demokrasi nöbetinde yüzlerce kilişik kalabalığa hitap eden Ak Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme, 90' lı yıllarda atılan askeri vesayetin kuruduğunu ve onun yerine direnen demokrasi tutkusu yeni nesillerin yetiştiğini söyledi.