Hilvan'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

15 Temmuz askeri darbe giriminin yapıldığı andan beri darbeye karşı duran vatandaşlar her akşam meydan da toplanarak demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.


Hilvan'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Darbeye hayır diyen ve demokrasiyi savunan halka bir destek de yargıdan geldi. Hilvan'da milli iradeye sahip çıkmak için demokrasi nöbeti tutan kalabalığa, Hilvan'da görev yapan hakim ve savcılardan da destek geldi. 

Hilvan kaymakamı, belediye başkanı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının nöbet tuttuğu gecede, böyle acı ve kötü günlerin yaşanmaması kendi aralarında para toplayan vatandaşlar, topladıkları paralarla 4 tane kurban alıp meydanda kestiler.

15 Temmuz akşamı ve sonrasında darbeye karşı direnenler arasında şehit düşenler için okutulan mevlidi şerifin ardından TİLLO MENDUHİYYE MEDRESESİ EĞİTİM VAKFI tarafından ilahiler okunup dua edildi. Milli iradeye sahip çıkmak için demokrasi nöbetinin tutulduğu gecede hayırsever vatandaşlar tarafından kalabalığa çorba ikramında bulunuldu.