Baydilli: Bugünün Arslanı Recep Tayyip Erdoğan’dır

15 Temmuz’daki darbe girişiminden bugüne kadar tutulan demokrasi nöbetlerinin 19. Gününde Rabia Meydanında Karaköprü Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda vatandaşlar mehter takımıyla coştu.


Baydilli: Bugünün Arslanı Recep Tayyip Erdoğan’dır

Programda konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, her döneme yön veren bir arslan olduğunu, bugünün arslanının da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra tüm demokrasi ve vatan nöbeti tutulmaya devam ederken, nöbetin 19. gününde Şanlıurfa’da vatandaşlar Rabia meydanını doldurdu. Karaköprü Belediyesi ev sahipliğinde yapılan demokrasi nöbeti programında Mehter Takımı gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.  Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı gösteri yaparken sonrasında tasavvuf müziği konseri verildi. Programda konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, demokrasi nöbetinin 19. gününde de meydanları dolduran vatandaşlara teşekkür etti.

“HERKESİN YÜZÜNDE İLK GÜNÜN HEYECANI DURUYOR”

15 Temmuz gecesi Çanakkale’deki gibi bir milli mücadele verildiğine dikkat çeken Başkan Baydilli,  bu milli mücadelenin 19. günü olmasına rağmen ilk günün heyecanının herkesin yüzünde durduğunu belirtti. Başkan Metin Baydilli, “Bu münafıklara ülkenin gerçek sahipleri olarak vatanın, milletin ve namusun ne olduğunu gösterdik. Sizler peygamberler şehrinin evlatlarısınız. Peygamberler insanlara doğru yön verme adına, güzel şeyler öğretme adına ve ahiretini kurtarma adına bu dünyaya gönderilmiş seçilmiş insanlardır. Bizler de o insanların hemşerisi ve evlatları olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır” dedi.

“HER DÖNEM ÖNDERLİK EDEN ALLAH’IN ARSLANLARI VARDI”

Başkan Baydilli Çanakkale’de, Mekke’nin fethinde, İstanbul’un fethinde ve Kut’ül Amare’de olduğu gibi Anadolu’da hiçbir zaman art niyetli, İslam’ı bitirmek isteyen bozgunculara müsaade etmediklerini ve hiçbir zaman etmeyeceklerini ifade etti.

Her dönem Allah arslanlarını gönderdiğini kaydeden Baydilli şunları söyledi:

“Her dönemin arslanı vardır. Bunlar, Peygamber efendimiz başta olmak üzere Fatih Sultan Mehmet Yavuz Sultan Selim, Selahaddin Eyyubi gibi her zaman insanlara yön veren, onların önünde yürüyen, zaferler kazanan arslanlardır.  Bugünün arslanı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler o aslanın arkasında yürüdüğümüz için kendimizle gurur duyalım. O her oturduğu yerde Filistin’den, Arakan’dan, Somali’den, İslam’a olan düşmanlıktan bahseden ve dünya beşten büyüktür diyerek tüm dünyayı karşısına alan bu vatanın evladıdır.”

Demokrasi nöbeti programına ev sahibi Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, İl Müftüsü İhsan Açık, Ak Parti İl ve İlçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.