Urfa'da Prestij Caddesi Yapımları Sürüyor

Vatandaşlara daha kaliteli ve yaşanabilir bir kent oluşturabilmek için ilçelerde de Prestij Caddesi uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar Viranşehir caddesinde Prestij Cadde çalışmalarını sürdürüyor.


Urfa'da Prestij Caddesi Yapımları Sürüyor

Şanlıurfa'nın tüm ilçelerinde başlatılan Prestij caddesi çalışmaları kapsamında vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, inşa etmiş olduğu modern caddelerle 7'den 70'e herkesin takdirini kazanıyor.

Ceylanpınar, 1002. Caddede (Viranşehir Cd) beton parke söküm işini yapan ekipler, Ceylanpınar eski Urfa Caddesine kadar revize çalışmalarının starını verdi. Bu kapsamda bölge esnafının mağdur olmaması adına çalışmalarını sistemli bir şekilde sürdüren Büyükşehir ekipleri, yolu tek şerit olarak trafiğe açtı.

İlçedeki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş'a Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Attila eşlik etti.

Burada bir açıklama yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ilçeye kazandırdığı hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Nihat Çiftçi’ye Ceylanpınarlılar adına teşekkür etti.

“Prestij Cadde Uygulaması”nı 13 ayrı ilçede bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş, “ Her ilçemizde olduğu gibi Ceylanpınar İlçesi’nde “Prestij Cadde Uygulaması”nı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca çalışmalar sırasında bize destek veren ve desteğini sürdüren Ceylanpınar İlçe Belediye Başkanı Menderes Atilla ve ekibine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEYLANPINAR’DA SPOR KOMPLEKSİ’NİN İLK BETONU DÖKÜLDÜ

Büyükşehir Belediyesi'nin tüm ilçelerde hayata koymayı planladığı Spor kompleksinin çalışmalarına Ceylanpınar'da başlayan ekipler, kompleksin alan tespitinin ardından ilk betonunu döktü.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, gençleri sportif aktivitelere yönlendirmek için temelini attığı Spor Kompleksi 2 bin 100 m2 bir alan üzerinde inşa ediliyor. Bin 500 m2 futbol, 510 m2 ise basketbol sahası olacak.