Karşıyaka'da Tolungüç beklemede

KARŞIYAKA'da transfer yasağının kaldırılamaması üzerine istifa sinyali veren Teknik Direktör Soner Tolungüç, İzmir'de yönetimle yap..


KARŞIYAKA'da transfer yasağının kaldırılamaması üzerine istifa sinyali veren Teknik Direktör Soner Tolungüç, İzmir'de yönetimle yaptığı toplantının ardından bir süre daha bekleme kararı aldı.
Ön protokol imzalayıp Davraz kampına katılan 5 futbolcunun yasak kalkmadığı için ayrıldığını hatırlatan Tolungüç, "Yönetime kadrodaki 19 gençle ligi götüremeyeceğimizi anlattım. Geçen sezon kadroda yer alan tecrübeli oyunculardan Mustafa Aşan ve İbrahim Kaş'la anlaştık. Kaleci Behram, Can, Abdülhamit ve Zeki'nin de kalması gerekiyor. Bu futbolcuların durumuna göre kararımı vereceğim" dedi.
Henüz sözleşme imzalamadığı halde sorumluluk anlayışı içinde görevini sürdürdüğünü ifade eden deneyimli teknik adam, "Başka biri olsa parasını alır gerisine karışmaz, genç oyuncular için de 'Hepsi süper. Biz bu yükün altından kalkarız' diye hikaye anlatırdı. Ama ben kendimi değil, kulübü düşünüyorum" yorumu yaptı.
Sözleşmesi biten ve yönetimin yeniden anlaşmaya çalıştığı Mahmut Temür'ün önceliğinin PTT 1'inci Lig ekipleri olduğunu söylediğini hatırlatan Soner Tolungüç, "Mahmut'a da kapımız açık. Karşıyaka'ya fayda sağlayacak her futbolcuyu kadroda görmek isterim" dedi.