Makedonya'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye ulaştı

 MAKEDONYA'NIN başkenti Üsküp ve Tetova kentlerinde meydana gelen selde ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi. Selde Üsküpte 15 , ..


Makedonya'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye ulaştı

 MAKEDONYA'NIN başkenti Üsküp ve Tetova kentlerinde meydana gelen selde ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi. Selde Üsküpte 15 , Tetova kenti yakınlarında Hasanbeg yöresinde 5 kişi hayatını yitirdi. Dün akşam Makedonya’daki şiddetli yağışlar Üsküp'te ve Tetova kentlerinde sele yol açtı. Staykovsi, Smilkovsi, Araçinovo ve Singeliç köylerinde etkili yağış sonrası meydana gelen selde 20 kişi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Nataliya Spirova yaptığı yazılı açıklamada, 20 kişinin öldüğünü doğrularken, 6 kişinin kayıp olduğunu ve 25 kişinin yaralandığını bildirdi.

Sözcü Nataliya Spirova, Üsküp ve Tetova kentlerinde çok sayıda evin aracın sular altına kaldığını selden zarar gören bölgelere yardımları havayoluyla ulaştırdıklarını açıkladı. Üsküp ve Tetova kentlerinde olağanüstü hal ilan edildiğini belirten Spirova, bazı kentler arasındaki yolların ulaşıma kapandığını belirtti. Makedonya Hidrometeoroloji Kurumu uzmanları da selden etkilenen bölgeler için yeni yağış dalgası uyarısında bulundu.