Kaymakam Yosunkaya'yı Başkan böyle uğurladı

ŞANLIURFA’nın Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya 6 ay görev yaptığı ilçeden Gümüşhane Vali yardımcılığına atandı. Kaymakam Yosunkaya’nın tayinin çıkmasına sosyal medya hesabı üzerinde tepki gösteren AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, "İnsanların giyimiyle insanların gözlükleriyle insanların bıyıklarıyla uğraşacağınıza kendinize önce iyi bakın" dedi.


Kaymakam Yosunkaya'yı Başkan böyle uğurladı

Şanlıurfa’nın Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya 6 ay görev yaptığı ilçeden Gümüşhane Vali yardımcılığına atandı. Kaymakam Yosunkaya’nın tayinin çıkmasına sosyal medya hesabı üzerinde tepki gösteren AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, "İnsanların giyimiyle insanların gözlükleriyle insanların bıyıklarıyla uğraşacağınıza kendinize önce iyi bakın" dedi.
İçişleri bakanlığının 1 Aralık 2016 tarihindeki kararnamesiyle Şanlıurfa’nın Akçakale Kaymakamlığına atanan Selçuk Yosunkaya sürpriz bir kararla Gümşühane Vali yardımcılığına atandı. Suriye sınırındaki ilçede 6 ay görev yapan Yosunkaya, tayinin çıktığı kendisine tebligat yapılması üzerine ilçeden ayrıldı. İlçe halkı tarafından sevilen Kaymakam Yosunkaya’nın  sürpriz tayin kararına tepki gösteren AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, sosyal medya hesabı üzerinde açıklamada bulundu. Kaymakam Selçuk Yosunkaya’nın giyim tarzıyla ilgili sorunların da yaşandığı mesajını sosyal medya hesabından veren Başkan Ayhan, “İnsanların giyimiyle insanların gözlükleriyle insanların bıyıklarıyla uğraşacağınıza kendinize önce iyi bakın ş......r" dedi.  Ayhan, diğer paylaşımlarında ise  "Kaymakam ne FETÖ'cü ne PKK'lı buradan gitse de şerefiyle gider" dedi. Kaymakam’ın tayin kararını üzüntüyle karşılayan Ayhan son olarak "Paylaşımlarımın fotoğraflarını çekmeyi unutmayın. Size lazım olur. Belki benim tayini kaldırırsınız" diyerek bir mesaj gönderdi.
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan bu açıklamaları ile sosyal medyada seçmenlerinden destek görürken, son olarak "Azdan az çoktan çok gider" diyerek açıklamalarına son noktayı koydu. Öte yandan ilçeden ayrılan Yosunkaya'nın yerine gecici olarak Şanlıurfa Vali Yardımcısının atanacağı kaydedildi