Burcu Çetinkaya Ölümden Döndü

Uzun süre önce evlenerek Şanlıurfa'ya yerleşen milli sporcu Burcu Çetinkaya Bucak'ın kullandığı araç yandı.


Burcu Çetinkaya Ölümden Döndü

Çanakkale'de dün 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Ralli Kupası kapsamında Balkan Ralli Kupası’nın 4. yarışı Rally Troia, Truva heykeli önünde seremonik start ile başladı. 
Bugün gerçekleşen yarışta Bayramiç ilçesine bağlı Söğütgediği köyü yakınlarında ünlü pilot Burcu Çetinkaya Bucak’ın ve ikinci pilot Emire Cantürk Eren’in aracı alev aldı. 
Çan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek aracı söndürdü. Çetinkaya, alev alev yanan aracın fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

Çanakkale'de düzenlenen organizasyonda mücadele eden Burcu Çetinkaya Bucak, sosyal medyada yanan aracın fotoğrafını paylaşarak, "Aracımız bilinmeyen bir sebepten yandı. Ormana, insanlara risk oluşturmayacak bir yerde durabilmeyi, son anda kimsenin canına zarar gelmeden inebilmeyi Rabbim nasip etti." ifadelerini kullandı. 
Yaşanan olay nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten milli rallici, "Hem şükrediyorum ve biliyorum ki her şerde bir hayır vardır hem de çok ama çok üzgünüm. Maddi ve manevi yarışabilmek için verdiğim mücadelede iki yarış üst üste ve bu kez böyle tatsız bir şekilde yarış dışı kalmış olduk. Elimde değil çok üzgünüm." şeklinde görüş belirtti.