Akçakale'den Yükselen Ses: Yollarımızı Yapın

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Dibek, Mermer ve Ozanlar grup köy yolları bölgede oturan köylüleri bezdirdi. Köylüler yollarının bir an önce yapılmasını istiyor.


Akçakale'den Yükselen Ses: Yollarımızı Yapın

Şanlıurfa'ya 30 kilometre uzaklıkta bulunan Akçakale'nin Mermer, Dibek ve Ozanlar köy yolları bir an önce yapılmasını istiyor. Akçakale yolundan Ozanlar köyü kavşağından itibaren yaklaşık 8 kilometrelik güzergah yaklaşık 1 yıldır yapılmayı bekliyor.

Yetkililere dilekçe verdiklerini dile getiren Halil Didin, bu yol güzergahında 8 yıllık eğitim veren okullar var. En çok o okullarda okuyan öğrenciler ve öğretmenleri şikayetçi. Bir an önce bu yolların yapılmasını bekliyoruz." dedi.

Taşkınlar köyünden farklı bir yolun olduğunu aktaran köylüler, o yolda yaklaşık 15 kilometre daha uzak. Köy yolunu yapacağız diye bazı yerlerde asfaltı söktüler, Köyün güney kısmını  da söktüler yani alternatif yoldan da gelseniz bile Dibek için 2 km Mermer için 4 Ozanlar için 6 km lik güzergah yine sökülmüş asfalt var. Yazın tozdan kışın çamurdan rezil olduk. Bu çukurlardan arabalarımız gitmiyor. Araba tamir ücreti ödemekten bıktık usandık." diye konuştu.

Halil Didin Bildirdi