Şanlıurfa'da KHK ile Yeni İhraçlar

Hükümet 692 nolu Kanun Hükmündeki Kararname ile 7 bin 500 kişiyi ihraç etti. Göreve geri dönenlerin sayısı ise 311. Şanlıurfa'da ise 205 kişi ihraç edilirken, 4 kişi işine iade edildi.


Şanlıurfa'da KHK ile Yeni İhraçlar

Şanlıurfa'da en fazla Belediyelerden ihraçlar yaşandı. Daha önce HDP'nin elinde bulunan belediyelerden yaklaşık 130 kişi görevlerinden ihraç edildi. Suruç ve Viranşehir Belediyelerinde çalışırken haklarında soruşturma yürütülen yaklaşık 83 kişi ile Bozova, Birecik, Siverek, Ceylanpınar, Hilvan ve Merkez ilçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyelerinden ihraç edilenler dikkat çekti.

Şanlıurfa'da Sağlık alanında da bir çok doktor ve hemşire görevlerinden ihraç edildi. Yine Şanlıurfa, Akçakale ve Siverek Cezaevlerinde görevli Müdür, İnfaz ve İdare Memurları KHK ile görevlerine son verildi. Yine Müftülük çalışanı Kuran Kursu hocası da ihraç edilenler arasında. Halfeti Tapu Müdürü ile Jandarmadan 5, Emniyet Müdürlüğünden 32 kişinin ihraç edildiği öğrenildi.

Şanlıurfa'da ikisi öğretmen toplam 4 kişi görevlerine iade edildi. 

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Arif Erdem ve Hakan Şükür'ün madalyaları alındı.

Adalet Bakanlığı'nda 418 kişi ihraç edildi

Diyanet'ten 551 kişi ihraç edildi.

Dışişleri Bakanlığı'nda 45 kişi ihraç edildi.

Emniyet'ten 2303 kişi ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan 1486 kişi ihraç edildi.

Eski İstanbul Valisi hüseyin Avni Mutlu ihraç edildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan 789 kişi ihraç edildi.

TRT'den 29, Jandarma'dan 235 kişi ihraç edildi.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nde 546 kişi ihraç edildi.

İade edilenler ve Göreve Geri Dönenlerin isimlerini aşağıdaki Linklerden Bulabilirsiniz

GÖREVDEN İHRAÇ EDİLENLER

GÖREVE GERİ DÖNENLER