Seydi Amca'dan Torununa Padişah Düğünü
Bugun...
Seydi Amca'dan Torununa Padişah Düğünü
Seydi Amca\'dan Torununa Padişah Düğünü

facebook-paylas
Tarih: 21-01-2008 12:20
Seydi Amca'dan Torununa Padişah Düğünü

Şanlıurfa\'da, 18 çocuğu ve 67 torunu olan Şeyhanlı aşiret reisi, aynı zamanda Bağımsız Milletvekili olan Seyit Eyüpoğlu, 11 yaşındaki adaş torunu Seyit, için padişahlara layık bir düğünle sünnet ettirdi. Ekonomik krize aldırmayan Eyüpoğlu, torunu için 5 yıldızlı Dedeman Otelinde yaklaşık 150 bin YTL. harcayarak dillere destan bir düğün yaptı.

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, torunu Seyit için Dedeman Şanlıurfa Otelinde sünnet düğününe ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 150 bin YTL\'ye mal olan sünnet düğününde özel olarak İstanbul\'dan ses sanatçısı getirildi. Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde coşan 500 davetliye unutulmaz bir gece geçirtti.
4x4 JEEPLE GELDİ
İlk eşi Zeliha\'dan olma en büyük oğlu Abdurahman Eyüpoğlu\'nun 11 yaşındaki oğlu Seyit Eyüpoğlu için Dedeman Otelinde yapılan sünnet törenine 4x4 jeeple geldi. Sünnet düğününe son model araçlarla gelen davetlilerde kadınlar, özellikle yöresel kıyafet giyip, bol altın takı takması gözleri kamaştırdı. Düğünde, sahneye çıkan sanatçıların şarkılarıyla coşan davetliler, gönlünce bir gece geçirdi. Şarkıcılara dolar yağdıran davetliler, halay çekerek de stres attı.
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİNİN BAŞINDA DOLAR YAĞDIRDILAR
Şanlıurfa bölgesindeki güçleri resmi rakamlara göre 10 binin üzerinde olan Şeyhanlı aşiret reisi, 18 çocuğu ve 67 torunu olan Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, kendi adını alan torunun sünnet düğününde hiç oturmadı. Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde pistte halay tutan milletvekili, yaptığı birbirinden ilginç figürleriyle usta foklorcülere taş çıkartı. Ekip başı olarak halay tutan milletvekili Eyüpoğlun\'un başından dolar çevirmek için davetliler, adeta birbirleriyle yarıştı. Dolarların havada uçuştuğu sünnet töreninde piste dağılan dolarları toplamak için 5 görevli kucak dolusu dolarları taşımakta zorlandı. Seyyar dövizciliğin yapıldığı gecede davetliler, YTL’le bozdurup yerine 1’er dolarlıkları desteler halinde halay çekenlerin üzerinde atıyorlar. Yere saçılan dolarları toplayan görevliler. saz ekibinin bulunduğu köşede bulunan bir sandığa doldurdular.
BUCAK KİRVE OLDU
Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu,\'nun torunu için yapılan sünnet düğününde Bucak aşiret üyesi olan aynı zamanda Şanlıurfa Dedeman Oteli İşletmecisi Osman Bucak, kirve oldu. Sünnet düğününe ayrıca Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Karaköprü Belde Belediye Başkanı Ahmet Güzel, Şanlıurfa Baro Başkanı Müslüm Akalın, ile çok sayıda bölgede bulunan aşiretlerin illeri gelenleri katıldı.
KÜÇÜK SEYİT ALTINA BOĞULDU
Erkekliğe ilk adımı atan 6 sınıf öğrencisi Seyit Eyüpoğlu, sünnet yatağında annesi ve teyzeleri eşlik etti. Davetlilerin takı takmak için birbiriyle yarıştığı gecede, küçük Seyit\'in gömleği cumhuriyet altını, dolar ve 100 YTL\'ye doldu. Efe oyunuyla coşan küçük Seyit\'i yakın arkadaşları yalnız bırakmadı.

 
Bu haber 97105 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

1
03-04-2015 12:10:00
1

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI