Abide Açılışından Detaylar
Bugun...
Abide Açılışından Detaylar
Abide Açılışından Detaylar

facebook-paylas
Tarih: 29-12-2012 19:04
Abide Açılışından Detaylar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Abide Köprülü Kavşağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Mesar İnşaat firmasının yapımını üstlendiği ve Şanlıurfa trafiğinin yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacak olan Abide Kavşağının açılışına 8 bakan katıldı.


Keskin nişancılar kuş uçurtmadı.


Başbakan Erdoğan’ın açılış tören alanına gelişi öncesi yoğun güvenlik önemleri dikkat çekti. Miting alanına giren vatandaşların üzerleri didik didik arandı. Erdoğan’ın konuşma yapacağı alanın etrafındaki binaların çatılarında keskin nişancılar görev yaptı. Başbakan Erdoğan’ın havaalanından tören alanına geliş güzergahı olan tugay yolunda, araçlar ve insanların geçişlerine güvenlik nedeniyle izin verilmedi.


Her adımda otobüsünün önü kesildi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, GAP Havaalanından açılış törenine gelene kadar birçok kez otobüsünün önü kesildi. Yolda Başbakan’ın önü kesen vatandaşlar, Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdiler.


Eşi ile halkı selamladı.


Havaalanından gelir gelmez ilk olarak Abide Kavşağı Tören alanına giriş yapan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte el ele çıktığı platformda vatandaşları selamladı.


Erdoğan’a sevgi gösterisi.


Başbakan Erdoğan’ın tören alanına gelişi ve konuşma yaptığı sırada konuşması sık sık vatandaşların sevgi gösterisi nedeniyle kesildi. Vatandaşlar ‘Büyük Usta Büyükşehir’de, Peygamber Şehri Sizi Çok Seviyor, Sayın Başbakanımıza Teşekkürler’ pankartları açtılar. Bazı bayanlar başlarına ‘Tayyip Erdoğan’ yazılı flamayı doladılar. Ön saflarda bulunan bazı bayanlar ise uzun süre Şehadet parmaklarını havada tuttular, elleriyle kalp şekli yaparak sevgi gösterisinde bulundular. Başbakan Erdoğan’ın gördüğü ilgi karşısında oldukça duygulandığı gözlendi. Erdoğan, konuşmasına başlamasından kısa süre sonra okunan Ezan nedeniyle, konuşmasına bir süre ara verdi.


Çelik ve Gülpınar’a yoğun ilgi.


Tören alanındaki vatandaşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’a yoğun ilgi gösterdiler. Çelik ve Gülpınar sık sık vatandaşlardan alkış aldılar.


Şanlıurfa’ya bakan yağmuru.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’ya 8 bakan ile birlikte geldi. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Erdoğan, yine bakanlarla birlikte Şanlıurfa’da bir gecede konaklayacak ve 3 ilçeyi ziyaret edecek. Abide Kavşağına Bakanların yanı sıra Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Seyit Eyyüpoğlu,  Yahya Akman, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Dr. Abdülkerim Gök, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Müfit Yetkin, 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaplan, Atilla Maraş, MKYK Üyesi Mazhar Bağlı, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa Eski Belediye Başkanları İbrahim Halil Çelik, Ahmet Bahçıvan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, DSİ 15. Bölge Müdürü Numan Doğan Gündüz, Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, Bilgenç Gençlik Platformu Başkanı Abdullah Dal, İş Adamı Abdullah Tacar, Eyüp Gültekin, Burak Gültekin ve çok sayıda bürokrat katıldı. Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Abide Köprülü Kavşağının kurdelesinin kesilmesi sırasında Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’yu yanından ayırmadı.


Trenden önce otobüse bindi.

Bir süredir Ak Parti’ye katılacağı konuşulan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’da eşi Gül Fakıbaba ile birlikte Başbakan Erdoğan’ı havaalanında karşıladı. Havaalanı VİP Salonu önünden çıkış sırasında Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlar ve Milletvekilleri ile birlikte Başbakan Erdoğan’ın otobüsüne bindi.


Haber/Fotoğraflar: NEDİM ATİLLA
Bu haber 339115 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI