'Engelsiz Dünya Çiziyorum'
Bugun...
'Engelsiz Dünya Çiziyorum'
'Engelsiz Dünya Çiziyorum'

facebook-paylas
Tarih: 04-03-2013 09:37
'Engelsiz Dünya Çiziyorum'

Sultangazi ilçesinde 'Engelsiz Dünya Çiziyorum' sloganıyla düzenlenen resim yarışması, Sultangazi ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 18 ilköğretim okulunun 5-6-7. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

"Engelsiz Dünya Çiziyorum' konulu resim sergisi ve ödül törenine, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İstanbul Büyükşehir Belediye Engelliler Müdürü Bekir Köksal, Ak Parti ilçe Başkanı Murat Atım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Pakistan Başkonsolosu Yousaf junaıd , okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Engelliler Müdürlüğü (İSEM) bünyesinde dans eğitimi alan Büyükçekmece'nin Yıldızları Müzik Grubu'nun gösterisiyle başladı. Seyircilerden büyük alkış alan grubun gösterisinden sonra protokol konuşmalarına geçildi.

İBB Engelliler Müdürü Bekir Köksal, "Engelli bireylerin özgüvenlerinin artması ve toplumla kaynaşmaları açısından sosyal ve kültürel organizasyonlara büyük önem veriyoruz. Günümüze kadar düzenlediğimiz 3 bin 422 sosyal organizasyona 199 bin 230 engelli ve yakını katıldı. Engellilik konusunda toplumda fakındalık oluşturmak ve engellilik bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz bu tür etkinlikler toplumun geleceği açısından çok önemli" dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise " Sağlıklı çocuklarımızın engellilerin penceresinden bakarak onların düşlerine dokunduğunu gördüğümüz resimler bizleri duygulandırdı. Engellerin nasıl aşılabileceği ve engelli vatandaşlarımıza karşı nasıl bir farkındalık oluşturulabileceğini bizlere gösteren bu güzel çalışmanın içinde yer almaktan mutluluk duyduk" dedi.

'Engelsiz Dünya Çiziyorum' resim sergisinde sergilenen 130 resim içinden 1.lik ödülünü Nurettin uzun Ortaokulu 5-C sınıfından Beyza Kazdal'ın ayaklarıyla piyano çalan bir engelliyi anlatan resmi, 2.lik ödülünü 75. Yıl Ortaokulu 7-A sınıfından Özkan Yormaz'ın engellilere yardım edecek robotları çizdiği çalışması, 3.lük ödülünü ise İstek Özel Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu'ndan 5-A sınıfından Çağan Gürbüz 'ün Çanakkale Savaşı'nda gazi olan bir engelliyi anlatan resmi aldı.

Ayrıca, Fevzi Kutlu Kalkancı İlköğretim Okulu 8-E sınıfından Melda Nur Günler, İsmet Paşa Ortaokulu 8-A sınıfından Güllüşah Orak, İstiklal Ortaokulu 8-B sınıfından Nurdan Sarı, 75. Yıl Ortaokulu 6-F sınıfından Macide Hanım Eynihan ve 75.Yıl Ortaokulu 7-B sınıfından Eren Mert Soylu mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ödül törenin ardından "Engelsiz Dünya Çiziyorum' resim sergisinin açılışı Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İstanbul Büyükşehir Belediye Engelliler Müdürü Bekir Köksal, Ak Parti ilçe Başkanı Murat Atım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir ve Pakistan Başkonsolosu Yousafjunaıd tarafından yapıldı.

'Engelsiz Dünya Çiziyorum' resim sergisinde, Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezleri'nde eğitim alan öğrencilerin yaptıkları resimler ve takılar da sergileniyor. Zihinsel engelli öğrencilerin, canlı performans çalışmaları da sergiyi gezenlerin büyük ilgisini çekti.
Bu haber 9035 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI