Viranşehir Polisinden Liseler Arası Bilgi Yarışması
Bugun...
Viranşehir Polisinden Liseler Arası Bilgi Yarışması
Viranşehir Polisinden Liseler Arası Bilgi Yarışması

facebook-paylas
Tarih: 04-04-2013 18:46
Viranşehir Polisinden Liseler Arası Bilgi Yarışması

Haber: Mustafa Çapanak

Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle “ Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” projesi kapsamında liselerarası bilgi yarışması düzenlendi.

 İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Viranşehir Belediyesi MED Kültür Ve Sanat merkezinde düzenlenen Bilgi yarışması finaline, İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, Belediye Başkan Vekili Servet Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuncay Kaplan, Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Levent Özcan, Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Emniyet Müdürü Fahri Vardal, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Liseler arası Bilgi yarışmasının finalinde Viranşehir Anadolu, Fatih Sultan ve Anadolu Sağlık lisesi yarıştı. Toplam 19 soru üzerinden yapılan final yarışmasında Genel Kültür,

,Tarih, Coğrafya, Matematik, Fizik, Türkçe, Edebiyat ve Din Kültürü ve ahlak bilgisi soruları soruldu. Yoğun katılımın olduğu yarışmada öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Çekişmeli ve heyecanlı geçen yarışmanın sonunda 130 puanla Viranşehir Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken,120 puanla Fatih Sultan Mehmet Lisesi ikinci ve 90 puanla Anadolu Sağlık Lisesi üçüncü oldu.

Bilgi yarışmasında birinci olan öğrencilere tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet, üçüncüye ise dijital fotoğraf makinesi hediye edildi.

Yarışmada birince olan öğrencilere ödüllerini Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan, ikinciye Belediye Başkan Vekili Servet Kılıç, üçüncüye ise, Askerlik Şubesi başkanı Binbaşı Levent Özcan tarafından verildi. Polis haftası etkinlikleri kapsamında yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın sonunda birinci olan Anadolu Lisesi öğrencileri, Polis amcalarının polis bayramını kutladıklarını belirterek, birinci oldukları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi.

 

 


sanliurfa polisten bilgi yarismasi www.sanliurfa.com
Bu haber 21957 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI