Urfa'nın İmar Rantçıları
Bugun...
Urfa'nın İmar Rantçıları
Urfa'nın İmar Rantçıları

facebook-paylas
Tarih: 05-04-2013 10:00
Urfa'nın İmar Rantçıları

Şanlıurfa’da son 2 yıldır arsa fiyatları hızla artıyor. Bu krizi fırsata çeviren 3-5 arsa sahibi ucuz aldığı geniş arazileri nüfuzunu kullanarak imara açtırıyor.

2 yıldır kanuna uygun hale getirmek için Sağlık Ocağı, Okul veya buna benzer kamu yararına  bina yapan arazi sahipleri, 50-100 dönümlük arsa sahipleri imara açtırıyor. Böylece arazi fiyatları artarken, bazıları ise müteahhitliğini yaparak büyük siteler kuruyor. Böylece bölgeye dışarıdan gelecek büyük firmalarında önüne geçmiş oluyor.  Daha önce imara açılmış arazileri hızla kapatan bu isimlerin yeni trendi imarsız arsalar.

 İmarsız arsaları alarak kendi güçleri kullanarak imara açtıran bir işadamının işi bakın nasıl sekteye uğradı:

Önceki aylarda meydana gelen ilginç gelişmeler kamuoyuna yansıdı. Bir düğünde önemli bir bürokratla karşı karşıya gelen ve istediği imarı alamayan işadamı o bürokrat ile bir süre tartıştı. Tartışmaya işadamının diğer ortakları da girerken, imara açılacak arazinin süreci gecikti. Buna içerlenen Arazi sahipleri durumu Ankara’ya taşırken, diğer yandan da hukuki süreç başlattı. Emsal olabilecek arazileri delil olarak gösteren bu arsa sahipleri kendi arazilerinin de imara açılması için Ankara’da kapı kapı gezdikleri ve çözüm aradığı öğrenildi.
Bu haber 44463 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI