Urfa’da Arpa Para Etmedi
Bugun...
Urfa’da Arpa Para Etmedi
Urfa’da Arpa Para Etmedi

facebook-paylas
Tarih: 06-05-2013 15:15
Urfa’da Arpa Para EtmediAbdullah Özdemir’in Haberi
Şanlıurfa Zahireciler Borsasındaki Esnaf ve Çiftçi Arpa fiyatlarının açıklanmamasından şikayetçi oldu.
 Şanlıurfa buğday pazarında bulunan Zahireciler Borsasında bulunan Esnaf ve Çiftçiler Bu Yıl Arpa fiyatlarının açıklanmamasından ve fiyatların düşük olmasından dolayı durumlarından dert yandılar.

Şanlıurfa zahireciler borsası pazarındaki esnaf Arpa fiyatlarının düşük olması ve fiyatların daha açıklanmamasından dolayı durumlarından şikâyetçi oldurduklarını ifade ederken.
Türkiye Tarım Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aydın konuşmalarında ise şunları konuştu. “Burada altını çizmek istediğim 2 nokta vardır bir tanesi süne ile mücadele Tarım İl Müdürlüğü yoğun bir şekilde süne ile mücadele etmektedir ve çiftçilerimiz süne ile ilgili duyarlı olmalarını istiyoruz. Ülkemiz genelinde yeterli ürünümüz vardır bizim aradığımız kaliteli ürün elde edebilmek buğday biçimine son bir ay kala süne ile mücadeleyi kesinlikle yapmamız gerekmektedir. Geçen yıl bu zamanda arpa fiyatları 50 kuruştu bu yıl ise buğday pazarımıza gelen arpa ise yaklaşık 500 ton civarı fiyatlarda daha açıklanmadığı içinde 60 kuruştan satılıyor.
Başka bir esnaf ise  konuşmalarında Biz Esnaf olarak fiyatlardan memnun değiliz çiftçide fiyatalaradan menün değil Devletimiz bir anaca fiyatları açıklarsa daha iyi olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
 


sanliurfa bugday pazarı fiyatlaradan sikayetci.www.sanliurfa.com
Bu haber 51922 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI