Urfa'da Adı Geçen Adaylar
Bugun...
Urfa'da Adı Geçen Adaylar
Urfa'da Adı Geçen Adaylar

facebook-paylas
Tarih: 13-05-2013 09:52
Urfa'da Adı Geçen Adaylar

Şanlıurfa'da gelecek yıl yapılacak olan yerel seçimler öncesi hazırlıklar devam ediyor. Partilerin Genel Merkezde çalışmalar devam ederken, bazı isimlerin kulis çalışmaları yaptığı öğrenildi.

BDP'nin güçlü aday çıkaracağını düşünen Ak Parti koordineli çalışabilmek için seçime girecek bölgeleri Milletvekillerine böldü.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu adayların değerlendirilmesinde yine Milletvekillerine danışacak. Ama son söz yine Başbakan'ın olacak. Adaylar yaptıkları icraatları kamuoyunda tanınırlılığı ile ön planda olacak. Geçen dönem milletvekillerinin sözü ile hareket eden Başbakan bu kez Ankara, İstanbul ve Şanlıurfa için kamuoyundaki güvenir isimlere öncelik verecek.

Geçen dönem Ankara'da Melik Gökçek'in aday olmasını istemeyen Başbakan kamuoyunun anketinde Gökçek çıkması üzerine Gökçek'e bu görevi vermişti. Yine İstanbul'da Kadir Topbaş'ın oyu Ak Parti oranının üzerinde. Anket çalışmalarına önem veren Ak Parti Şanlıurfa içinde Fakıbaba'nın önünde olabilecek bir isim olmadıkça Fakıbaba'yı tercih edebilir.

Şanlıurfa'da Ak Parti'de adı geçen isimler ise kamuoyunun yakından tanıdığı isimler. Kendileri adayız demese de kamuoyunda adı adaylık için geçen isimler şöyle:

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için: Ahmet Eşref Fakıbaba, Faruk Çelik, Abdurrahman Müfit Yetkin, Uğur Büyükhatipoğlu, Mehmet Oymak, Abdülkadir Açar, Ömer Abamor, Halil Baysal, Mahmut Kaplan.

Haliliye İlçesi: Uğur Beyazgül, İbrahim Güllüoğlu, Niyazi Yanmaz, Emin İzol, Mustafa Hekimoğlu, Abdullah Barut, Fevzi Demirkol, Ahmet Düşünür, Gülender Açanal.

Karaköprü: Nihat Çiftçi, Ahmet Güzel, Mustafa Yavuz, Mustafa Zahit, Cemil Topal, Mehmet Badıllı, Ahmet Süzen, Mehmet Ekinci, Ömer Şefkatli, Ramazan Başak, Abdülkadir Kirli, Ali Topal, Ahmet Badıllı.

Eyyübiye: Mahmut Kırıkçı, Ahmet Bahçıvan, Habip Arslan, Ali Delioğlu, Mehmet Yalçınkaya, İbrahim Kubat, Ali Doğan, Ziya Demir, Halef Yıldız, Abdülkadir Kol.

Akçakale: Abdülhakim Ayhan, Ahmet Akay, Ömer Ay, Feyyaz Gündoğan, Hikmet Başak.

Birecik: Faruk Pınarbaşı, Abdülkadir Yüksel, Süleyman Gök, Saadettn Bilgin, Yahya Akman.

Ceylanpınar: Menderes Atilla, Abdrürrzzak Aksak, İhsan Değirmenci.

Bozova: Hasan Arusoğlu, Nurcan Demir, Bahri Aksoy

Harran: Mehmet Özyavuz

Hilvan: Aslan Ali Bayık, Mustafa Bayık, Sabri Özkaya

Suruç: Şükrü Yüksel, Salih Tekinalp, Dr. Mehmet Demirbilek, Fatih Şahin, Abdülkadir Yahlizade, Davut Türkel, İlhami Kılıç ve Sezai Kılıç,

Siverek: M. Lami Odabaşı

Viranşehir: İbrahim Direk, Mehmet Ekinci, Mehmet Yıldırım, Mustafa Çiftçi, İbrahim Gelin, Abdülhalim Tepret, Hıdır Tepret, Fethi Nebati, İsmail Yazıcı

Bu isimler kendileri aday olduğu yönünde bir açıklama yapmadı. SANLIURFA.COM muhabirlerinin yöre seçmeninden sorduğu ve aldığı cevaplar. Kamuoyunda konuşulan isimler.

İlerleyen günlerde diğer partilerde konuşulan isimleri de yayınlayacağız...

 
Bu haber 90179 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI