En Çok Urfalı Tiyatrocular İzlendi - SANLIURFA.COM URFA Gündemini Belirliyor
Bugun...

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
En Çok Urfalı Tiyatrocular İzlendi
En Çok Urfalı Tiyatrocular İzlendi

facebook-paylas
Tarih: 18-06-2013 15:06
En Çok Urfalı Tiyatrocular İzlendi

ADNAN ÇELİK’İN HABERİ

Sergiledikleri oyunlarla Urfa’ya tiyatroyu sevdiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Grubu Güneydoğu’da en fazla oyun sergileyen tiyatro grubu oldu. Çocuk tiyatrosu ve yetişkin tiyatrosu olarak ikiye ayrılan tiyatro grubunda profesyonel olarak 7, gönüllü olarak 17 oyuncu bulunuyor. Tiyatro grubu, sergiledikleri oyun fazla oyun sayısı ve bölgeyi anlatan konularla izleyici sayısını artırırken bölge insanına da tiyatro bilincini kazandırdı.

URFALI TİYATROCULAR FARK ATTI
Konuyla ilgili muhabirlerimize açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu yönetmeni Abdulkadir Kırıcı, Şehir Tiyatrosu Grubu olarak bir sezonda 7 oyun sergilediklerini belirtti.  Sergiledikleri devlet tiyatrolarında sergilenen oyunlar olmasına dikkat ettiklerinin altınız çizen Kırıcı, yaptığı açıklamada ‘’Ayrıca seyirci kitlemizi düşünerek, kendi yöremiz kendi insanımızın yazdığı oyunları sergileme gayreti içerisinde oluyoruz.  Güneydoğu bölgesinde tiyatro oyunlarının sergilenmesi alanında ve tiyatro izleyenler alanında büyük bir başarımız var biz bu bölgede birinciyiz. Gaziantep ve Diyarbakır’da devlet tiyatrosu ve büyükşehir tiyatroları olmasına rağmen yılda bir maksimum iki oyun sergileniyor. Biz 7 en az 6 oyunla bir sezonda sergiliyoruz. Bu da yoğun bir emek isteyen iş ama biz bu işin sevdalıları olarak sanatsever Urfalılara değerli güzel yazarlarımızın yazdığı eserleri sergiliyoruz’’ Şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından  sergilenen oyunlar ;Bir Zamanlar Urfa, Eyvah Kızım Evde Kaldı, Taziye, Kurban, Teneke Şovalyeler, Ayı Fendi Avcıyı Yendi, Bekçi Murtaza, Alo! Biz Komşumuzu Öldürdük, Bizim Zamanımızda, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Soluk Alma Vakti, Dünya’da mekan, Bir Zafer ki, Ben Öğrenciyken, Bremen mızıkacıları, Ahilik Haftası, Urfa’dan Manzaralar, Tuzsuz Deli Bekir’in İzdivacı, Zoraki İzdivaç, Duvarların Ötesi, Deli Bayramı, Dede ile torun, Bizimkiler trafikte, Bir Delinin Hatıra Defteri, Komşu köyün Delisi, Unutkan Hafız.

ABDULKADİR KIRICI İLE RÖRORTAJ


Kadir Kirici Urfa Tiyatrosu En Fazla İzlendi

 

URFA'DAN MANZARALAR OYUNU

 

KINA VE ESBAP GECESİ OYUNU


Urfa Kina Geceleri
Bu haber 25127 defa okunmuştur.

Şahin Harita

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI