Fakıbaba'dan Bahçıvan'a Gönderme...
Bugun...
Fakıbaba'dan Bahçıvan'a Gönderme...
Fakıbaba'dan Bahçıvan'a Gönderme...

facebook-paylas
Tarih: 24-06-2013 08:00
Fakıbaba'dan Bahçıvan'a Gönderme...

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba önceki akşam Güneydoğu TV’de Faruk Bayuk’un hazırlayıp sunduğu programa katıldı. Yaklaşık 2 saat süren programda geçmiş dönemle kendi dönemini kıyaslarken, eski başkan Ahmet Bahçıvan’a da ince göndermelerde bulundu.

ARITMA TESİSİ 63 TRİLYON’A YAPILDI BİZ DAHA BÜYÜĞÜNÜ 40 TRİLYONA YAPTIK…

Fakıbaba  kentin su arıtma tesisi ile ilgili Bahçıvan döneinde daha fazla fiyatla yapıldığını belirterek, “Su olmasaydı yeşili yapamazdık. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Benim büyük projelerimi soruyorlar. Bu memlekette 40 kişinin oturduğu salonlarda, nikah kıyılmıyor muydu? Şimdi nasıl? Sebze halinin lavabosu gittim burnumun direği kırıldı. Pis kokudan duramıyordum. Şıra pazarı, hayvan pazarı, Kızılkoyun, Haleplibahçe bunların hepsine bir bakın şimdi nasıl?

 Tabi su halkın devamlı başına kakıyorlar. “Ne olmuş ya suya ne olmuş” diyerek. Benden önce bir su arıtma tesisi yapıldı. Şuanda Belediye ve DSİ iş birliği ile birlikte önceki arıtma tesisinden  %25 daha büyük olanını 40 Trilyona yapıyoruz. Bundan yıllar önce %25 daha küçük olanı ne kadara yapılmış biliyor musunuz? 63 Trilyona yapılmış. DSİ ile ortaklaşa çalışmamızın yapım devam ediyor. 2014 Mart ayında bitmiş olacak ve Urfa’nın 30 yıllık su sorunu bitecek ben göreve geldikten 2 yıl sonra su işi bitti. Top dağında ki insanlar gece saat 2 de kalkıp su getiriyordu. 7 yıl sonra şuanda bakın su ihtiyacımız var. Su depolar ana hatları ile birlikte arıtması ile birlikte 40 trilyona yapıyoruz. “ şeklinde konuştu.

"BEN SAAT 9'DA KALKMIYORUM"

Başkan Fakıbaba sabah çok erken işe başladığını belirtirken de “Ben sabah saat 09.00 da kalkıp işe gitmiyorum. Saat 11.00 kadar kavatlı yaptıktan sonra saat 15.00 de belediye geçip imza atmıyorum. Gayet samimi bir şekilde işimi yapıyorum. Şanlıurfalıların daha huzurlu daha mutlu yaşayacağı bir Urfa oluşturuyorum. Övünecek o kadar çok yatırımlarımız var ki; Mahmutoğlu Kulesi, İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi, Mutfak Müzesi, Ücretsiz Yüzme Havuzları, Nikah ve Konferans Salonu, ŞUTİM, Kadın Destek Merkezlerimiz, Engeliler Koordinasyon Merkezi, mevcudundan daha büyük ve kapasitesi yüksek olan İçme Suyu arıtma tesisinin ikinci kısmı, gençlere yaptığımız ücretsiz halı sahalar, semt pazarları, köprülü kavşaklar, delgeçler. Bunları sabaha kadar anlatsam bitiremem. Artık Urfa’yı hiç kimse durduramaz. Çünkü Urfa’nın çıtası yükseldi. Bundan sonra kim belediye başkanı olursa olsun Urfa’nın çıtası aşağı düşmez. Bu şekilde ilerler.” dedi.

 

 


Fakıbaba su sorunu www.sanliurfa.comBu haber 46127 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI