Yağmur Altında Hüsnü Şenlendirici Ve Mehmet Erdem
Bugun...
Yağmur Altında Hüsnü Şenlendirici Ve Mehmet Erdem
Yağmur Altında Hüsnü Şenlendirici Ve Mehmet Erdem

facebook-paylas
Tarih: 29-06-2013 09:16
Yağmur Altında Hüsnü Şenlendirici Ve Mehmet Erdem

ENKA Kültür Sanat, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nun büyülü atmosferinde Hüsnü Şenlendirici Ensemble ve Mehmet Erdem’i seyircisiyle bir araya getirdi.
25. yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında 28 Haziran Cuma akşamı klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ve konuk sanatçı Mehmet Erdem’in özgün vokaliyle müzik ziyafeti yaşandı. Konserde solo albüm repertuarı dışında birçok sevilen esere de yer veren sanatçılar, ENKA Kültür Sanat’ın sanat yelpazesine farklı bir çizgi daha bıraktı.
Yağmur Altında Klarnet Keyfi
Yağan yağmura rağmen kıvrak ezgileriyle seyircileri coşturan Hüsnü Şenlendirici, Orhan Gencebay’ın unutulmaz eseri “Bir Teselli Ver”i, yüzlerce ENKA seyircisinin korosuyla seslendirdi. Seyircilere duygusal anlar da yaşatan Şenlendirici, kızı için bestelediği “Naz” eserini ise kızı Naz’a sarılarak çaldı.
Mehmet Erdem Yorumuyla “Ah Yalan Dünya”
Hüsnü Şenlendirici’nin usta klarnet yorumlarına kendine has vokaliyle konuk sanatçı olarak eşlik eden Mehmet Erdem, Neşet Ertaş’ın ölümsüz eseri “Ah Yalan Dünya”yı seslendirdi. Erdem, geçtiğimiz yıl “Herkes Aynı Hayatta” adıyla çıkardığı ilk solo albümünde yer alan “Hakim Bey” parçasını da Açıkhava seyircisiyle birlikte söyledi.
25. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’yla sanatseverler, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda ve Açıkhava Fuayesi’ndeki birbirinden değerli konser, sergi ve tiyatro oyunlarında bir araya gelmeye devam edecek.

Hüsnü Şenlendirici Hakkında
Müzik geleneğine sahip bir ailenin çocuğu olan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, birçok farklı grupla hem yurtiçinde hem de yurtdışında çeşitli konserler verdi. Türk Müziğini yurt dışında tanıtmak ve daha geniş kitlelere sevdirmeyi amaçlayan sanatçı, bugüne kadar pek çok grup ve sanatçıyla birlikte gerçekleştirdiği performanslarıyla büyük başarı kazandı. Boston’daki dünyanın en önde gelen müzik okulu Berklee’de bir hafta boyunca, Türk Müziği ve Makamları üzerine seminer ve ders veren Şenlendirici, daha çok Roman müzikleri ve oyun havası eserleriyle tanınıyor.
Mehmet Erdem Hakkında
Öğrencilik yılları da dahil olmak üzere müzikten hiç kopmayan Mehmet Erdem, ud, cümbüş, perdesiz gitar, bağlama dersleri aldı. 2008 yılında "Deli Deli Olma" adlı filme Özgür Akgül ile beraber yaptığı müzikle "Altın Portakal Film Festivali"nde "En İyi Film Müziği" dalında ödül alan sanatçı, Türkiye’nin Leonard Cohen’i olarak adlandırılıyor.Bu haber 6975 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI