Piazza AVM Açıldı
Bugun...
Piazza AVM Açıldı
Piazza AVM Açıldı

facebook-paylas
Tarih: 10-10-2013 13:13
Piazza AVM Açıldı

Şanlıurfa’nın en büyük Alışveriş ve Eğlence Merkezi Piazza açıldı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş bünyesinde eski otogarın yerinde hizmete açılan Piazza AVM’nin açılış kurdelesini Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu, Sağlık Bakanlığı Basın Müşaviri Osman Güzelgöz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin, TOBB Şanlıurfa Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ve Rönesans Gayrimenkul A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak kesti. 

 

Vali Güvenç ‘Yatırımcı asla pişman olmayacak’.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in Şanlıurfa’ya yatırım yapan yatırımcının asla pişman olmayacağını belirterek, Alışveriş ve Eğlence merkezlerinin çağdaş kentlerin olmazsa olmazlarından olduğunu ifade etti. Böyle devasa yapıtın 12 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesinin Dünya’nın her yerinde önemsenmesi gereken bir başarı olduğuna dikkat çeken Vali Güvenç, böyle yatırımların devamını sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

 

2 bin kişiye istihdam sağlanıyor.

 

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak ise yaptığı konuşma da Piazza AVM’nin kentin mimari dokusuna uygun olarak inşa edildiğine dikkat çekti. Hollywood’dan gelen mimarların AVM’yi tasarladığına vurgu yapan Dr. Ilıcak, dış cephede Urfa taşının kullanıldığını anlattı. Dr. Erman Ilıcak ‘Normalde AVM’lerimiz de güneşin içeriye girmesini sağlıyoruz. Şanlıurfa’nın yazın oldukça sıcak olması nedeniyle, mimarlarımız güneşin içeriye girmemesi için yoğun çaba sarf ettiler. Şanlıurfa Piazza’da ulusal ve uluslararası 152 marka yer alıyor. Şanlıurfa’ya 80’in üzerinde marka ilk kez geldi. Piazza AVM’de halkımızın alışveriş yapacağı mekanlarının olmasının ötesinde çeşitli sosyal aktivitelerin yer aldığı sosyal alanlarda mevcut.’ Dedi.

 

AGP Başkanı Jason M. Lucas’ ‘’Bir rüyamız gerçeğe dönüştü’’

 

Piazza yatırımcı ortağı AGP Başkanı Jason M. Lucas ise konuşmasında, bir rüyanın gerçeğe dönüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

 

‘’Sizlerin huzurunda ulusal ve uluslararası markalara güven ve destekleri için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Şanlıurfa Belediyesi’ne de destekleri sebebiyle huzurunuzda teşekkürlerimi bir borç bilirim. Onların destekleri sayesinde rüyamız bir gerçeğe dönüştü. İnsan olarak da Erman Bey’e ve Rönesans Gayrimenkul ekiplerine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir değerli ve başarılı bir grupla ortak olmaktan gurur duyuyoruz.’’

 

2 bin kişiye istihdam sağlıyor.

 

1 yıl gibi kısa bir sürede 43 bin metre kare alanda 1200 araçlık otoparkı ile hizmete giren Piazza AVM doğrudan 2 bin kişiye istihdam sağlıyor.

 

Şanlıurfa’daki önemli bir sosyal eksik giderildi.

 

Mağazanın açılışına katılan çok sayıda vatandaşlar özellikle Media Mrkt’te bulunan indirimli ürünlere ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinde mağaza önünde bekleyen vatandaşlar, kapıların açılması ile AVM’yi gezmeye başladı. Şanlıurfa’da sosyal açıdan gidilebilecek yerlerin sayısının az olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, Piazza AVM ile bu açığın önemli bir kısmının giderildiğini söyledi.

 

 
Bu haber 170183 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI