AKP'nin Urfa'da ki adayı kim?
Bugun...
AKP'nin Urfa'da ki adayı kim?
AKP\'nin Urfa\'da ki adayı kim?

facebook-paylas
Tarih: 26-11-2013 09:30
AKP'nin Urfa'da ki adayı kim?

Şanlıurfa'da gündemin ilk maddesi yerel siyaset. Vali mi Fakıbaba'mı tartışmaları sürerken, ilçelerde adaylar kendine özgü yöntemlerle seçmene ulaşmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa'da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik adaylarla bir bir görüşürken, gergin olduğu gözlendi. Özellikle Fakıbaba'ya yönelik çıkışları toplantılara damgasını vurduğu Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ise "Sayın Bakanım siz beni desteklemiyorsunuz." dediği öne sürüldü.

Bakan Çelik her adaya eşit mesafede olduğunu tekrarlarken, kulislerde bazı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri Bakan'a Vali Celalettin Güvenç'in adaylığı için uğraş verdiği gelen bilgiler arasında. Bazı STK temsilcileri ise Ne Fakıbaba ne Vali diyor. İkisini istemeyenler ise Urfalı bir isimde karar çıkmasını bekliyor.

Ak Parti ise Şanlıurfa'da anket çalışmalarını sürdürüyor. Fakıbaba'nın anketlerde tavan yaptığı belirtilirken, özellikle kırsal kesim Fakıbaba olmazsa BDP'ye oy verebileceğini aktarıyor.

ANKARA'DA FAKIBABA RÜZGARI

Ankara'da konuşulan isimde Fakıbaba. Melih Gökçek ve Kadir Topbaş gibi bir ekol olduğunu vurgulayan siyasi çevreler Ak Parti'nin Fakıbaba'nın yerine birini aradığını fakat bugüne kadar bu kadar etkili birini bulamadığını ekliyor.  Başta Ak Partililer olmak üzere Ankara'da ki siyasi otoriteler "Geçen seçimlerde Başbakan'a rağmen seçilen Fakıbaba'yı" aday olarak ilan etti. Ankara'da bunlar konuşulurken, Bakan Faruk Çelik ise raporunu hazırlayıp bu hafta içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağı öğrenildi. Ak Parti adaylarını yarından itibaren açıklıyor. İlk olarak 5 belediye başkanını açıklayacağını twitterdan duyuran Başbakan Erdoğan'ın Aralık ayı sonuna kadar tüm Büyükşehir Belediye Başkanlarını açıklayacağı öğrenildi. Ak Parti ilçe başkanları için ise Yüksek Seçim Kurulu takvimine göre hareket edeceği aktarılıyor.

FAKIBABA'NIN MUHALİFLERİ BOŞ DURMUYOR

Fakıbaba'nın muhalifleri seçim süreci yaklaştıkça seslerini daha da çok çıkarıyor. Azınlık olarak görülen Fakıbaba karşıtları her platformda seslerini duyurabilmek için uğraş veriyor. Sosyal Medya da bir elin parmaklarını geçmeyen isimler Fakıbaba'ya hakarete varan sözler sarfederken, Fakıbaba'yı destekleyenleri de  yerden yere vuruyor.

Ak Parti bu seçimde Fakıbaba'nın oylarını alabilecek bir aday için arayışını sürdürüyor olsa da 2009 seçimlerindeki hataya düşmeyeceği kesin.

 
Bu haber 61067 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI