Bimeks Hakkaride 107nci Mağazasını Açtı
Bugun...
Bimeks Hakkaride 107nci Mağazasını Açtı

facebook-paylas
Tarih: 13-02-2014 12:30
Bimeks Hakkaride 107nci Mağazasını Açtı

Behçet DALMAZ/HAKKARİ,( DHA )- ELEKTRONİK ürünler satan Bimeks, 107nci mağazasını Hakkaride açtı.

Açılış törenine, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylani, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.İlk defa Hakkaride açılan Bimeks, önünde sabahın erken saatlerinden itiraberen alışveriş için kuyrukta bekleyen bir çok vatandaşa, sıcak çorba ikram edildi.

Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylaninin okuduğu duaların ardından mağaza Hakkari Belediye Başkanı Bedirhanoğlu tarafından açıldı. Açılış sonrası da mağaza, adeta tıka basa doldu. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, açılışa katılan Belediye Başkanı Bedirhanoğluna mağazayla ilgili bilgiler verdi. Açılışta konuşan Başkan Bedirhanoğlu, Bimeks gibi kendisini Türkiyeye ve dünyaya kanıtlamış bir markanın Hakkaride de mağaza açmasında büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bunun kente ve halka hayırlı olmasını diledi.

Bimeks Genel Müdürü Bayraktar ise, Türkiye genelinde mağaza açtıkları 50nci ilin Hakkari olduğunu söyledi. Bayraktar, "Teknolojiyi getiren ilk şirket olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin 7nci mağazası olan Hakkari mağazamızla, Doğu illerimizde istihdamı giderek artırıyoruz. Ayrıca; içinde bulunduğumuz barış sürecini desteklemek ve Kuzey Irak’tan kaynaklanan ticari potansiyeli de değerlendirmek istiyoruz. Burada açtığımız 250 metrekarelik mağazamızda; en son teknoloji görüntüleme sistemleri, beyaz eşya, cep telefonu, bilgisayar gibi her türlü tüketici elektroniğini değerli halkımız ile buluşturuyoruz" diye belirtti.

BD( FE/AAA )( FOTOĞRAFLI )
Bu haber 2200 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
Reklam
YUKARI