Suriyeliler’den Başbakana Cuma Duası
Bugun...
Suriyeliler’den Başbakana Cuma Duası

facebook-paylas
Tarih: 22-02-2014 12:43
Suriyeliler’den Başbakana Cuma Duası

Şanlıurfa’da Suriyeliler Cuma Namazı’nda Başbakan Erdoğan için dua etti.

 

Suriyeli mültecilerin kaldığı Viranşehir Konaklama Tesisi’nde Cuma namazında okunan hutbenin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için dua edildi.

 

ÇADIRKENTTE GÜL VE ERDOĞAN İÇİN DUALAR EDİLDİ

 

Suriye’deki olaylar nedeniyle ülkelerini terk ederek Türkiye’ye sığınan yüz binlerce mülteci yaşamlarını çadırkentlerde sürdürüyor. Resmi verilere göre Türkiye’de yaşayan 700 bin Suriyeli’nin 67 bini Şanlıurfa’daki çadırkentlerde ağırlanıyor. Suriyeliler Türkiye’nin misafirperverliğinden memnun olduklarını her fırsatta vurguluyor. Cuma namazında okunan hutbenin ardından çadırkentteki Suriyeliler ellerini semaya açarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için dua etti. Cuma namazından sonra teşekkür eden Suriyeli  Muhammed Elkalem, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum ve böyle bir Başbakanınız olduğu için sizi kıskanıyorum” dedi.

 

“ALLAHIM TÜRK HÜKÜMETİNİ MUVAFFAK EYLE”

 

Cuma Namazı hutbesini okuyan İmam Şıh Nur Osman, “Allah’ım Türk Hükümetini güzel işlerinde başarılı kıl. Onları muvaffak eyle. Bizleri barındırdıkları ve güzel nimetler sağladıkları için Allah’a şükürler olsun” duasını etti. Suriyeliler ise hep bir ağızdan amin diyerek duaya eşlik etti.

 

TÜM SURİYELİLER’İN TEŞEKKÜRLERİ VAR

 

Cuma namazı sonrası konuşan İmam Şıh Nur Osman; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve aynı şekilde Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, yurtlarından ayrılarak buraya gelen Suriyelilere sağladıkları güzel olanaklardan dolayı teşekkür ediyoruz. Yurtlarından göç ederek buradaki mescide bugün namaz kılmak için gelen Suriyeli vatandaşların hepsinin teşekkürleri var” diye konuştu.

 

“ERDOĞAN SİZİ YÜCELTTİ, BEŞAR BİZİ YERİN DİBİNE GEÇİRDİ”

 

Kaldığı çadırkentte Türkçe konuşmasını öğrenen Suriyeli bir misafir ise, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum ve böyle bir Başbakanınız olduğu için sizi kıskanıyorum. Bizim Beşar Esat bizi yerin dibine geçirdi. Fakat sizin Başbakanınız sizi yüceltti. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

 

 


Suriyeliler’den Başbakana Cuma Duası www sanliurfa com
Bu haber 11186 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI